Kisiklott egy tehervonat Vas megyében

InfoRádió / MTI
2013. október 1. 06:06
Kisiklott egy fát szállító tehervonat Vas megyében keddre virradó éjszaka, a balesetben senki nem sérült meg - közölte az MTI-vel a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Leibinger Eszter tájékoztatása szerint a Szombathely-Vasvár vasútvonalon közlekedő tehervonat az éjszakai órákban, eddig tisztázatlan körülmények között a vasvári vasútállomástól mintegy kétszáz méterre a nyílt pályán siklott ki.

A rendőrség honlapján is közzétett információk szerint az érintett pályaszakaszon a vonatközlekedés a helyszínelés és a műszaki mentés idején szünetel, a baleset körülményeit szakértők bevonásával vizsgálják.

A mentést már éjszaka megkezdték a vasúttársaság szakemberei, a helyreállítás azonban várhatóan több napig eltart. Addig az érintett vonalszakaszon vágányzári menetrendet vezet be a GYSEV. Az utasokat Vasvár és Püspökmolnári között vonatpótló autóbuszok szállítják.

A kiborult teherkocsik mentését vasúti daruval végezik majd el. Ezután kezdődhet meg a 150 méteres szakaszon megrongálódott vasúti pálya helyreállítása - magyarázta Rázó László, a GYSEV szóvivője, hozzátéve, hogy a baleset okainak vizsgálatában a pályát üzemeltető GYSEV mellett a tehervonat tulajdonosa, a Rail Cargo Hungária Zrt., valamint a Közlekedésbiztonsági Szervezet is részt vesz.