Már nem harcol a rák ellen Patrick Swayze

Infostart
2009. január 29. 21:30
Nem tudnak segíteni Patrick Swayze-n, a színész ezért úgy döntött, hogy nem kezelteti tovább hasnyálmirigyrákját. Az 56 éves sztár szervezetében egy évvel ezelőtt fedezték fel a rosszindulatú daganatot.

A legtöbb betegnek már csupán hat hónapja van hátra, amikor hasnyálmirigyrákot diagnosztizálnak nála, Partick Swayze azonban már egy éve tudja, hogy gyógyíthatatlan beteg. A Dirty Dancing sztárja mégis eltökélte, hogy harcol a kór ellen, ám néhány hete tüdőgyulladást kapott és kórházba került, ahonnan csak egy hét múltán térhetett haza.

A National Enquirer című amerikai bulvármagazin úgy tudja, a színész számára ez volt az utolsó csepp a pohárban: feladta, nem kezelteti tovább magát. "Az orvosok már semmit sem tudnak tenni érte. A daganata operálhatatlan, és abbahagyta a kemoterápiát. Tovább fogy és nagyon gyenge" - idézte az újság Swayze családjának egyik, név nélkül nyilatkozó barátját.

A színész január elején egy tévéinterjúban még arról beszélt, ha szerencséje van, még öt évig élhet, de valószínűbb, hogy csupán két évig húzza. "Még sok mindent véghez szeretnék vinni. Sokat. Életben akarok maradni, amíg megtalálják a gyógymódot" - mondta akkor.

Patrick Swayze sokáig szinte tudomást sem vett arról, hogy beteg: elvállalta egy FBI ügynök szerepét az egyik amerikai tévécsatorna The Beast című sorozatában, a forgatás ideje alatt pedig nem volt hajlandó fájdalomcsillapítókat szedni, mert attól tartott, azok hatása befolyásolná az alakítását.