Nézze meg a gorillák futóversenyét!

2008. szeptember 28. 21:03
Százak futottak gorillajelmezben London utcáin, szombaton. A hatodik Nagy Gorilla-futás szervezőinek célja, hogy felhívják a figyelmet a veszélyeztetett afrikai főemlősökre.

A hétkilométeres távot 750 gorillajelmezes futó teljesítette - ezzel megdőlt egy Guinness-rekord is, hiszen soha ennyi főemlősnek öltözött ember még nem gyűlt össze egy helyen.

A Gorilla Organization által szervezett rendezvény célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a veszélyeztetett afrikai emberszabásúak sorsára.

"A verseny minden évben egyre jobb lesz, a hangulat a futók között és a közönség soraiban pedig nagyszerű. Kétszázezer fontnyi (60,3 millió forint) bevételt várunk - mondta a jótékonysági szervezet vezetője, Jillian Miller.

A versenyt végül egy 25 éves fiatalember, James Burton nyerte meg. "Rendszeresen futok, de így, a meleg és nehéz gorillakosztümben nagyon megterhelő volt" - mondta a győztes.