Drog és szex az étteremben - ami az útikönyvből kimaradt

Infostart
2008. április 14. 09:51
Bizonyítványát magyarázhatja a közkedvelt útikönyvek, a Lonely Planet-sorozat kiadója, miután egyik írójuk azt nyilatkozta, hogy a Közép- és Dél-Amerikáról szóló könyvei megírása közben több időt töltött lányok meghódításával és drogárusítással, mint a menetrendek böngészésével.

A modern útikönyvek legfőbb jellemzője, hogy pontos képet adnak arról, mit hol találunk az utazásaink során, hogyan kell viselkednünk ahhoz, hogy ne sértsük meg a helyi embereket és szokásokat, hogyan kapcsolódjunk be a helyi életbe akár a világ legtávolabbi csücskén is.

Ezt hirdette magáról a Lonely Planet is, legalábbis eddig. Nemrég ugyanis egyik szerzőjéről, Thomas Kohnstammről kiderült, hogy mialatt a kiadó pénzén utazgatott, nem éppen annak etikai elvárásainak megfelelően végezte munkáját.

A szerző a latin-amerikai országokról írt több mint egy tucat könyvet, amelyeket most alaposan át kell néznie a kiadónak. A szerző ugyanis bevallotta: voltak olyan helyek, amelyeket úgy készített el, hogy oda sem utazott, mert kevésnek találta azt a pénzt, amelyet a kiadótól kapott a munkára.

Beszámolt prostituáltakkal folytatott kalandokról is, valamint arról, hogyan invitálta meg egy étterem tulajdonosnője, akivel a zárás után nem éppen funkciója szerint használták a vendéglátó egység egyik asztalát.

A szerző elfogadott ingyenes utakat is, amelyeket a Lonely Planet szabályzata kifejezetten tilt.

A kiadó a hírekre levélben reagált, amely szerint ellenőrizni fognak minden egyes adatot, amely Thomas Kohnstamm könyveiben szerepel. Ha kell, át is írják a Brazíliáról, a Chiléről, a Venezueláról vagy Kolumbiáról szóló könyveket.