Nyitókép: Pixabay

A naptár szerint még nyár van, a hajnal azonban mást sugallt

Infostart
2026. augusztus 24. 09:52
Napközben még tombol a nyár, a reggelek azonban olykor már a szeptembert idézik. Hétfő hajnalban szélcsendes, nyugodt időre ébredtünk, az ország nagy részén derült vagy gyengén felhős volt az ég, így alaposan lehűlt a levegő.

Az Időkép automatái szerint az országos napi minimum 5,4 fok volt, amit ezúttal is az északkeleti fagyzugban, Zabarban mértek. A legtöbb helyen 10–15 fok közé csökkent a hőmérséklet, az északkeleti völgyekben és fagyzugos területeken azonban ennél is hidegebb volt: több településen 5–8 fokig hűlt a levegő. A Bakonyban és a Dunántúli-középhegységben szintén 7–9 fokos minimumokat mértek.

Napközben a napsütés hatására gyorsan melegszik majd a levegő, így hamar visszatér a nyárias idő. A korán kelőknek azonban már érdemes volt elővenniük a melegebb pulóvereket. A következő reggelek ismét pár fokkal enyhébbek lesznek, a keddi front után pedig gyors melegedés kezdődik.

Közben a HungaroMet azt írja, hogy a hajnali minimumok nagyrészt az átlag környékén alakultak, vagyis összességében nem számít rendkívülinek ez a hűvös reggel.