Nyitókép: MTI/Kacsúr Tamás

Lemond és visszavonul a közélettől egy fideszes politikus

Infostart
2026. június 23. 16:26
Őri László, a Baranya megyei önkormányzat elnöke közölte: teljes mértékben a saját döntése a visszavonulás, nem egyeztetett róla sem a Fidesszel, sem senki mással.

Törölte politikusi Facebook-oldalát Őri László fideszes politikus, a Baranya megyei önkormányzat elnöke – írja a Pécs Aktuál híradása nyomán a 24.hu. A politikus a lapnak arról beszélt, hogy kész lemondani a közgyűlési elnöki posztjáról és visszaadja a mandátumát.

Őri László szerint tudatos döntés, hogy 15 év után visszavonul a közélettől, erre senki sem kérte meg és előzetesen sem egyeztetett a lépésről a pártközponttal vagy Orbán Viktorral. Távozását azzal indokolta, hogy szeretne több időt a családjával tölteni. Állítása szerint tiszta lelkiismerettel távozik és nem tart tattól, hogy „elszámoltatási ügy” indulna vele szemben.

A politikus 2010-ben lett pécsi közgyűlési képviselő, 2014-ben alpolgármester, 2019-ben pedig a megyei közgyűlés elnöke.