Székesfehérvár, 2024. május 8.Diákok a történelem írásbeli érettségi vizsgán a székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnáziumban 2024. május 8-án.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Szombaton lejár egy fontos határidő

Infostart / MTI
2025. február 11. 18:02
Február 15-én éjfélig lehet jelentkezni az ősszel induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre a felvi.hu oldalon elérhető E-felvételiben - közölte az Oktatási Hivatal (OH).

A felvi.hu honlapon közzétett felvételi tájékoztatóban a jelentkezéshez szükséges valamennyi információ elérhető, illetve a meghirdetett képzések között a teljes képzéskínálat. A szakkereső, a pontszámító kalkulátor, statisztikák és egyéb tájékoztató anyagok további segítséget nyújtanak az érdeklődőknek a jelentkezési folyamatban.

A felvételizőknek február 15-én éjfélig kell lezárniuk (hitelesíteniük) jelentkezésüket, Ügyfélkapu+ vagy Digitális Állampolgárság Program (DÁP) alkalmazásának segítségével.

Díjmentesen három jelentkezési hely jelölhető meg, további három jelentkezési hely választása esetén 2000-2000 forint kiegészítő eljárási díjat kell fizetni. A kiegészítő eljárási díj befizetésére a lezárt (hitelesített) jelentkezések esetében a jelentkezési határidőt követően, azaz február 16-tól 15 napig lesz lehetőség.