A BDPST Group 2022 végén jelentette be, hogy megvásárolta a Gellért Szállót, amelyet régóta húzódó felújítása után Budapest egyik legszínvonalasabb szállodájaként kíván megnyitni. A BDPST Koncept vezetője, Orbán Ráhel a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége közgyűlésén elmondta: a Mandarin Orientalt kréték fel a szálloda üzemeltetésére, amely 40 szállodát és 12 rezidenciát üzemeltet 26 országban. Olyan brandet kerestek ugyanis, „amelyik presztízsben és értékrendben egyaránt felér a hotel örökségéhez”, partner abban, hogy „elmondja a Gellért történetét”, és megjelenítse a magyar értékeket, amit a tulajdonos minden szállodájában kiemelt szempontnak, mondhatni missziójának tart - írta a turizmus.com.
Az ázsiai luxusszállodalánccal végül hosszú, másfél évig tartó tárgyalások után állapodtak meg, s ennek eredményként Orbán Ráhel úgy látja, „kéz a kézben”, nagy esélyük lesz maradandót alkotni. A felújítás célja a hotel szecessziós örökségének megőrzése és modern, fenntartható elemekkel történő gazdagítása. A belső terek megtervezésére a neves londoni Alexander Waterworth Interiors Ltd. stúdiót kérték fel, s az építészeti tervek elkészítésébe a magyar Archikon Építészirodát is bevonták.
A felújítási munkálatok október végén indultak el, ezekben a napokban éppen az azbesztmentesítés zajlik.
A szállodában 134 vendégszobát, köztük 34 lakosztályt alakítanak ki, három kiemelt belső teret – a lobbyt, a Duna termet és a Gobelin termet – pedig nagyrészt eredeti pompájának megfelelően rekonstruálnak múzeumi archív fotók és tervek alapján.
Mivel a Gellért fürdő nem tartozik a szállodához, ezért a vendégeik pihenéséről saját, különleges wellnessrészlegben gondoskodnak majd. Ennek részleteiről egyelőre keveset tudni, de gondolkodnak azon, hogy a termálfürdőzés kultúráját miként illesszék be a koncepcióba.