Időjárási helyzet Európában:
Szárazföldünk középső részén és a Balti-tengertől keletre ciklonok örvénylenek, emellett az Észak-Atlanti térségben is frontok húzódnak. A közép-európai ciklon előoldalán szaharai eredetű por áramlik a kontinens belseje felé, amely jelentősen szűri, zavarja napsütést is, illetve a csapadékos területeken saras eső is előfordul. Európa legmelegebb része jelenleg a Balkán-félsziget, itt több helyen a 37 és 38 fokot is meghaladja a csúcsérték. A leghidegebb területek Norvégiában vannak, ott a maximumok néhol alig lépik át a 10 fokot.
Péntek estig a Kárpát-medencében tovább folytatódik a kánikula.
Várható időjárás az ország területén péntek éjfélig:
A napsütést változó mennyiségű és vastagságú fátyolfelhőzet, illetve szaharai eredetű por szűri, zavarja. Emellett kevés gomolyfelhő is képződik. Csapadék nem lesz.
A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 30 és 38 fok között várható, a déli országrészben lesz a legmelegebb.
Szombaton szakadozott felhőzet, illetve gomolyfelhő-képződés mellett sok lesz a napsütés, szórványosan várható zápor, zivatar. A szél egyre többfelé északnyugatira fordul és a Dunántúlon nagyobb területen megerősödik. A hajnali 16-24 fokról délutánra 28 és 36 fok közé melegszik fel a levegő, délkeleten lesz a melegebb.
Vasárnap sok napsütés várható gomoly- és fátyolfelhőkkel, elszórtan fordulhat elő zápor, zivatar. Többfelé megélénkül, a Tiszántúlon és a Nyugat-Dunántúlon időnként megerősödik az északi, északkeleti szél, a hőmérséklet minimuma 15 és 22, maximuma 27 és 33 fok között várható.