Vidnyánszky Attila a Magyar Nemzetnek adott interjút. Ebben azt mondta, hogy személy szerint "nagyon örül a rendőrségi vizsgálatnak". Ők is kérték a díszlet felépítését, és így a két vizsgálatot, a másik a színház belső vizsgálata, együtt meg lehet tartani. Felépítik a díszletet, és modellezik, hogy mi történt.
"Bármennyi idő kell is hozzá, nem sürgetem" – fogalmazott a vezérigazgató az interjúban, amelyből az is kiderül, hogy a héten hazaengedik a megműtött két művészt, akiket várnak vissza.
"Megható, hogy ilyen komoly, saját szakterületükön belül elvitathatatlanul meghatározó személyiségek, művészek, igazgatók jelzik nekem szinte az egész kulturális életből, hogy támogatnak, és fontos volna, hogy maradjak" – mondta Vidnyánszky Attila arra, hogy sorra érkeznek a bátorító üzenetek a magyar kulturális élet szereplőitől. Kapott egy támogató levelet is, amelyet a társulat döntő többsége aláírt, s ez komoly visszajelzés számára.
Ami a balesetet illeti, azt hangsúlyozta, hogy "a színészek a most félresikerült mozdulatsort már százszor megcsinálták, több tucat sikeres előadáson. Ezzel együtt minimalizálni kell a kockázatot, és ezért az egész repertoárunkat átnézzük."
Felvetődött a kérdés, hogy "a Rómeó és Júlia díszleteivel kapcsolatban többen jelezték: kockázatosnak tartják". "Hozzám ez nem jutott el" – szólt a válasz.
Most kiderült, hogy a színészek között volt olyan, aki a főpróba hetében, tehát még két éve jelezte a műszaknak, hogy van egy rész, amit lehet, hogy alakítani kellene, de a vasfüggöny adottságai miatt ezt nem lehetett megtenni.
"Úgy érzem, sokan kihasználják most ezt a helyzetet, és nemtelen támadást indítottak a színház és a személyem ellen. Azt gondolom, hogy a szokásos viszálykodásnak most nincs itt az ideje" – zárta az interjút Vidnyánszky Attila.