A fiatalok sokszor egy virtuális környezetben nőnek fel, és nem veszik figyelembe, hogy az életet nem lehet újraindítani, mint egy játékot – mondta Knezsik István, az Autós Nagykoalíció elnöke az ATV Start című műsorában annak a balesetnek a kapcsán, amelyben még július elsején egy 26 éves vétlen kerékpáros vesztette életét az Árpád hídon, amikor egy versengő Mercedes-sofőr autójával megpördült, és a járdán haladó biciklisnek csapódott.
Az elnök úgy látja, erre a társadalmi problémára társadalmi megoldást kell találni, hogy az emberek ne az "úton vezessék le a feszültséget".
Benyó Máté autóversenyző szerint az autóversenyes szoftverekhez bárki hozzáférhet, és nagyon jó szintet érhet el vele virtuálisan, de a valóság egészen más, ott nincs újraindítás. Szerinte edzésmódszernek jó, a vezetéstechnikát lehet vele finomítani, de azokat a valós körülményeket soha nem fogja visszaadni, amelyek akár emberi áldozatokba vagy komoly sérülésekbe kerülhetnek.
Ma már bárki számára elérhetők olyan erős autók, amelyek akár a versenypályára is túl erősek lehetnek, de ezeknek az autóknak a használatát nem kötik ahhoz, hogy az adott sofőr mennyire rutinos, vagy milyen a vezetési intelligenciája. "Ezekben az autókban nagyon erős menetstabilizáló rendszerek vannak, de ezek kikapcsolhatók" – jegyezte meg.
"A közút az nem versenypálya" – fogalmazott, hozzátéve: egy versenypályán egészen más a helyzet, a helyszín adottságai, az autók felszereltsége és az, hogy a helyszínen azonnal ott van a segítség, ha szükség van rá. A rutin csak kellő mennyiségű kilométer levezetése után jön meg a sofőröknek. Az utcán előfordulhatnak olyan szituációk, amelyre az illető nem tud reagálni, ez a versenypályán talán nem okoz akkora balesetet, de a közúton akár emberéletekbe is kerülhet.