Kiszámoltuk, hogy mekkora "közterületi terhelést" jelenthet a fel nem szedett kutyapiszok kerületi szinten – írja Őrsi Gergely, a II. kerület polgármestere a Facebookon. Arra is felhívja a figyelmet, hogy sokan nem tudják, de büntethető a hanyagság: a pénzbírság legalacsonyabb összege ötezer forint, legmagasabb összege százötvenezer forint lesz.
A polgármester azt is kiszámolta, hogy a kerületben naponta 4762, évente 1671 tonna kutyaürülék keletkezik, és ennek egy jó része az utcákon marad. Eddig 153 ürülékgyűjtő edényt helyeztettek el a közterületeken, ezekben éves szinten mintegy 51 tonnát gyűjtenek be, de a többi sorsa ismeretlen.
“Ezért arra kérjük a gazdikat, hogy járjanak el gondosan a séták alkalmával, és szedjék fel a kutyák után a kutyapiszkot, hogy mások ne lépjenek bele, és ne legyen szükség bírság kiszabására!” – írja a kerületi vezető.
Emellett „toklászmentes területeket” hoznak létre a kerületben, és a toklászt a parlagfűhöz hasonló gyomnövényként fogják kezelni, mert egyre több kutyánál okoz gondot, szezononként egy állatorvosnak akár 60-70 kutyát is el kell látnia. A toklászos területek kezelése miatt elindítanak egy kedvezményes kisgépkölcsönző szolgáltatást is, aminek keretében a kerületiek kedvezményesen bérelhetnek fűkaszát, fűnyírót és lombszívót.