Gyorshajtás esetén kiszabja a rendőrség a bírságot, a járművezető ugyanakkor a megfizetése alól mentesülni szeretne, és vannak, akik a sebességmérő műszer szabálytalan elhelyezésére kívánnak hivatkozni, de a D.A.S. Jogszerviz szerint szinte kizárt, hogy ez az érv sikerre vezetne.
Nincs konkrét jogszabályi rendelkezés a traffipaxok elhelyezésére, csak a KRESZ tartalmaz arra vonatkozó rendelkezést, hogy a közúti forgalmat ellenőrző – így akár sebességet is mérő – járművel hol lehet megállni, azt hogyan lehet elhelyezni. Ezen szabályok értelmében
- a közúti forgalom ellenőrzését végző berendezést és azt a járművet, amelyben a közúti forgalom ellenőrzését végző berendezés üzemel a közúton úgy kell elhelyezni, hogy a gyalogos és jármű forgalmat indokolatlan mértékben ne akadályozza.
- Ezek a járművek a járműforgalom elől elzárt területen, továbbá a közútnak azon a részén is állhatnak, ahol a járművek megállása vagy várakozása tilos.
- Ha az adott jármű a forgalmat ellenőrzi, akkor az autópálya és az autóút leállósávjában megállhat. A leállósávon álló, a forgalmat ellenőrző járművet úgy kell elhelyezni, hogy az kellő távolságból észlelhető legyen.
Semmi sem tiltja azt, hogy a traffipaxot a rendőrök magánúton, magánterületen helyezzék el, hiszen a szabályok csak azt rögzítik, hogy közúton miként kell azt elhelyezni. Szintén fontos következtetés, hogy csak az autópályák, autóutak leállósávja esetében kell úgy elhelyezni a forgalmat ellenőrző járművet, hogy az észlelhető legyen, más helyen történő méréskor nincs ilyen kötelezettsége a rendőrségnek. Jelenleg tehát nincs például olyan jogszabályi kötelezettsége a rendőrségnek, hogy a traffipaxot mindenhol jól látható, észlelhető helyen kell elhelyeznie, vagy olyan, hogy csak rendőrautóból végezhet sebességmérést.