Nyitókép: Orbán Viktor miniszterelnök (szemben, j2) a Budapesti Műszaki Egyetem (BME) Polimertechnika Laborjában, ahol a hazai lélegeztetőgép-gyártás megindításának lehetőségeiről tájékozódott 2020. április 17-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor a hazai lélegeztetőgép-gyártásról tájékozódott

Infostart / MTI
2020. április 17. 17:33
Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME) a hazai lélegeztetőgép-gyártás megindításának lehetőségeiről tájékozódott, és megtekintette a készülék prototípusát.

A BME Polimertechnika Laborjában megtartott fórumon Józsa János rektor meghívására részt vett Pintér Sándor belügyminiszter és Gondos Miklós, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főigazgatója, valamint a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős több más állami szerv vezetője is.

A BME tanárai tájékoztatást adtak a miniszterelnöknek a fejlesztésről és a projekt koncepciójáról, majd Elek Jenő főorvos bemutatta és értékelte a készülék prototípusát.

Az eseményen beszámoltak a rövidesen beinduló sorozatgyártás ütemezéséről is - közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

A miniszterelnök szerint a járvány csúcspontján 8 ezer intenzív ágyra és lélegeztető gépre lesz szükség.

Orbán Viktor a Kossuth rádióban a múlt héten, április 10-én elmondta: normálisan 2 ezer ilyen készülék van az országban, tehát ezek számát mindenképpen növelni kell. Beszélt arról is, hogy várhatóan az egészségügyi dolgozók, orvosok és ápolók 20 százaléka fog megfertőződni. Kiemelte: az önuralommal jelentősen lassítani lehet a járvány terjedését. Április 9-én határozatlan időre meghosszabbították a kijárási korlátozást.