eur:
392.64
usd:
366.12
bux:
66775.82
2024. április 25. csütörtök Márk
Nyitókép: Levadászva.hu

Átlagosnak mondható az idei viharszezon

Több mint 4 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók a május elseje és augusztus 31-e közötti időszakban magán- és társasházak tulajdonosainak. Az idei viharszezon – biztosítási szempontból – azonban nem számít kiemelkedőnek, derül ki a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) összesítéséből.

Csaknem százezer kárbejelentés érkezett a viharok miatt a biztosító társaságokhoz a május 1-je és augusztus 31-e közötti időszakban – mondta az InfoRádiónak a Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetségének kommunikációs vezetője.

"Több mint 4 milliárd forintot fizettek ki ezzel kapcsolatban. Visszatekintve az elmúlt évekre, ez egy átlagos viharszezonnak tekinthető. Nagyjából hasonló adatokról számolhatunk be az elmúlt évekből is – ismertette a szakember. – Ebben az évtizedben talán

a legsúlyosabb károk 2010-ben voltak,

amikor háromszor ennyi bejelentés érkezett, és majdnem 30 milliárd forintot fizettek ki a biztosító társaságok."

Lambert Gábor hozzátette, egyre több a villámcsapások másodlagos, indukciós hatása miatt bekövetkezett káresemény. "Hogyha csak a viharkárokat nézzünk, akkor

a felhőszakadás volt a leggyakoribb oka a bejelentéseknek, emellett azért volt jég- és szélkár, illetve voltak beázások"

– sorolta a szakember.

A Magyar Biztosítók Szövetségének kommunikációs vezetője elmondta azt is, hogy a magyarországi ingatlanok csaknem 73 százaléka rendelkezik lakásbiztosítással.

"Ami örvendetes jelenség, hogy azt tapasztaljuk, hogy

egyre többen gondolnak arra is, hogy egy alapbiztosításnál kiterjedtebb védelmet nyújtsanak az otthonuknak.

Adott esetben kiegészítő biztosításokat kötnek, például a hőtőszekrényben felolvadt élelmiszerek tönkremenetelére áramkimaradás esetén, vagy pedig az elfolyt vízkárokra is" – jegyezte meg.

Idén a legtöbb kárbejelentés június elején és végén, valamint a július végi viharokat követően érkezett a biztosítókhoz, elsősorban Budapestről, valamint Baranya, Borsod és Szabolcs megyékből.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt – Kormányinfó percről percre

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt – Kormányinfó percről percre

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök. Kövesse velünk élőben a Kormányinfót!

Orbán Viktor: idén lezárhatjuk a nyugati civilizáció egy dicstelen korszakát

Megkezdődött a Millenárison a Konzervatív Politikai Akció Konferenciája (CPAC Hungary), a kétnapos rendezvény megnyitóján a miniszterelnök is beszédet mondott. Úgy látja, a progresszív liberális szellem rosszabbá tette a világot, háborúkat szított, el akarta pusztítani a nemzeteket. Szerinte e szellem hívei ugyanúgy építik ki a hatalmukat, mint annak idején a kommunisták, a folyamatot öt pontba szedte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Itt vannak a friss számok - Drága a magyar benzin?

Itt vannak a friss számok - Drága a magyar benzin?

Az Európai Bizottság adataira támaszkodva a KSH heti rendszerességgel fogja közzétenni a saját régiós üzemanyagár-rangsorát péntekenként, ami azért fontos, mert ez a statisztika fogja az alapját adni egy esetleges kormányzati beavatkozásnak az üzemanyagpiacon. A hivatal módszertanának torzító hatásai miatt mi is elvégezzük a regionális összehasonlítást, a számításba vett országok köre azonban azokra korlátozódik, amelyek valós alternatívát nyújthatnak a hazai autósok számára, ha túl drágának találnák a benzint a magyar kutakon. Vajon mekkora a különbség a két módszertan által kalkulált régiós átlagárak között, és mennyire tér el ezektől a hazai üzemanyagár?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×