A tóban talált tárgyakat a szabályok szerint le kellene adni az illetékes polgármesteri hivatalban. Balatonbogláron ritkán fordul elő ilyesmi, a szezonban legfeljebb 10-12 alkalommal. A polgármesteri hivatal igazgatási osztályvezetője azt mondta a Sonline kérdésére: iratokat, esernyőt vagy biciklit hoztak be eddig.
A tulajdonosok általában jelentkeznek dolgaikért, a kis értékű tárgyakat, amelyek gazdátlanok maradnak, leselejtezik.
Hasonló a helyzet Balatonmáriafürdőn is. Általában személyi iratokat hoznak be – mondta a címzetes főjegyző. A hivatal igyekszik megtalálni a tulajdonost. Ha külföldi, akkor a Külügyminisztériummal veszik fel a kapcsolatot.
A balatonfenyvesi körjegyzőségen egyszer kerékpárt adott le a becsületes megtaláló. Ilyenkor jegyzőkönyvet vesznek fel, és ha hat hónapig nem jelentkezik a tulajdonos, a megtaláló viheti el a járművet. Arra is volt példa, hogy pénztárcát vittek be a hivatalba, pénzzel együtt.
Aranyfog és működő okostelefon is terem a tóban
A fémkeresős mederkutatás nem ismeretlen: Fenyvesen, Balatonmáriafürdőn és Balatonkeresztúron összesen 75 magánszemély rendelkezik engedéllyel.
Akinek nincs engedélye, nem is használhatja fémkeresőjét a vízben.
Ennek ellenére nagyon sokan élnek abból, hogy vizekben „böngésznek”, vagy éppen hobbiból keresgélnek. A Balatonból került már elő aranyfog, de működő okostelefon is - írja a lap.