Nyitókép: Pixabay

Így állnak fel a közigazgatási bíróságok

Infostart
2019. május 3. 14:31
162 bíró jelentkezett át a közigazgatási bíróságokra - közölte az Országos Bírósági Hivatal (OBH).

Április 30-ig nyilatkozhattak a közigazgatási és munkaügyi ügyszakos bírák arról, hogy a 2020. január 1-jétől megalakuló közigazgatási bíróságokon folytatják-e a munkájukat, vagy a rendes bírósági szervezetben maradnak.

A nyilatkozatok szerint

  • a Fővárosi Közigazgatási Törvényszékhez 67 bíró,
  • a Budapest Környéki Közigazgatási Törvényszékhez 18 bíró,
  • a Debreceni Közigazgatási Törvényszékhez 12 bíró,
  • a Győri Közigazgatási Törvényszékhez 9 bíró,
  • a Miskolci Közigazgatási Törvényszékhez 8 bíró,
  • a Pécsi Közigazgatási Törvényszékhez 8 bíró,
  • a Szegedi Közigazgatási Törvényszékhez 10 bíró,
  • míg a Veszprémi Közigazgatási Törvényszékhez 10 bíró

jelentkezett át.

A Kúria közigazgatási ügyszakos bírái közül 17 bíró tett nyilatkozatot arról, hogy jövőre a Közigazgatási Felsőbíróságon teljesít majd szolgálatot. Ugyanitt folytatja pályáját a Fővárosi Törvényszék Közigazgatási és Munkaügyi Kollégiumának 3 bírája is.

A közigazgatási és munkaügyi bíróságokra beosztott 225 főből, összesen 120-an kérték az áthelyezésüket valamely közigazgatási törvényszékre. A jelenlegi törvényszéki szintről további 22 fő jelentkezett át a közigazgatási törvényszékekre.

A közigazgatási és munkaügyi bíróságokon maradó bírók 2020. január 1-jétől törvényszéki szinten folytatják tovább az ítélkező tevékenységüket. A törvényi rendelkezések szerint ezen időponttól a munkaügyi ügyeket elsőfokon a törvényszékek, másodfokon az ítélőtáblák bírálják el. Ezen szervezeti változások előkészítésével a rendes bírósági szervezeten belül a bírósági elnökök és az OBH által alapított „Átmenet Projekt” foglalkozik.

A Közigazgatási Felsőbíróság, valamint a közigazgatási törvényszékek induló bírói létszámát az igazságügyért felelős miniszter határozza majd meg. A további, betöltendő álláshelyekre a bírói pályázatokat hirdetnek meg.