2000 kilométerről műtöttek meg egy Parkinson-kóros beteget – hetilapszemle

Infostart / InfoRádió - Domanits András
2019. március 29. 09:33
A HVG a Jegybank és a Versenyképességi Tanács oktatásról szóló tanulmányát elemzi, míg a Figyelő az 5G-hálózatokról és a kínai technológia fejlődésről készített összeállítást.

A HVG összeállításából kiderül, teljesen felforgatná a magyar oktatási rendszert az a két kormányközeli stratégiai tanulmány, amely az ország versenyképességének javítását tűzte ki célul. A cikk szerint Matolcsy György minisztersége idején szűkítette az oktatásra jutó pénzeket, most,

jegybankelnökként az oktatási ráfordítások növelését javasolja, felülbírálva a Fidesz 2010 utáni oktatáspolitikáját.

A Magyar Nemzeti Bank és a Nemzeti Versenyképességi Tanács tanulmányai elégedetlenek az oktatás tartalmával és módszertanával, ráadásul mindkét dokumentum amellett érvel, hogy nagyon fontos, hogy minél többen kerüljenek be a felsőoktatásba.

A Figyelő arról ír, hogy a napokban több mint 2000 kilométeres távolságból vezérelt egy kínai agysebész egy robotot, amely egy Parkinson-kóros páciens agyába hosszú tűvel elektródát épített be. Ráadásul nem ez volt az elmúlt hetekben az első 5G-s kínai távműtét. A lap szerint a modern kínai orvoslás lassan a legfejlettebb nyugati országoktól veszi át a vezetést a legmodernebb technológiák terén. A legújabb, ötödik generációs mobilinternet esetében már nincs a 4G-nél még időnként előforduló pár másodperces késleltetési idő,

így az orvosok valós időben dolgozhatnak.

A lap megjegyzi: az orvoslás mellett például az önvezető autók esetében is fontos ez az ugrás, de akár már jövőre a nagyközönség számára is elérhető lehet a technológia.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
2000 kilométerről műtöttek meg egy Parkinson-kóros beteget – hetilapszemle
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást