Nyitókép: Pixabay

Szeretjük, ha sok szöveget kapunk a pénzünkért

Infostart / InfoRádió - Domanits András
2018. augusztus 13. 18:23
A gyerekirodalomban egyre inkább előkerülnek olyan témák, amiket egy évtizede még nem tudtunk volna elképzelni – mondta az InfoRádió Családi Hét című magazinműsorában Csapody Kinga, a Manó Könyvek főszerkesztője.

A számok és a visszajelzések alapján egyre többen olvasnak mesét a gyerekeknek, akik várják az újabb részeket, megszeretnek egy-egy karaktert, ellátogatnak az olvasóklubokba. A születésnapi tortákon is megjelentek egyes mesék szereplői – mondta Csapody Kinga, aki hozzátette ugyannako, hogy a közönségtalálkozókon kiderül, hogy sok szülő még mindig nem mesél.

A Manó Könyvek főszerkesztője a kiadó tapasztalatai alapján elmondta: manapság annak a korosztálynak is illusztrálni kell a könyveket, akiknek eddig nem volt szükségük rá, mivel nagyon sok ingert kapnak nap mint nap. A képregények ennek ellenére hazánkban mégsem túl népszerűek. A szakember szerint ennek az az oka, hogy

szövegközpontú társadalomban élünk, a magyar szülők szeretik, ha a pénzükért sok szöveget kapnak.

Vannak olyan témák, amelyek feldolgozása még 10 évvel ezelőtt is elképzelhetetlen lett volna akár gyermekeknek szóló, akár ifjúsági irodalomban – mondta Csapody Kinga.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Új témák a gyermekirodalomban – tíz éve még elképzelhetetlen lett volna
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást