Nyitókép: MTI Fotó: Máthé Zoltán

Kész költözni a Politikatörténeti Intézet, de megfelelő épületet kér cserébe

Infostart / InfoRádió - Rozgonyi Ádám
2018. július 19. 15:11
Az intézet ügyvezető igazgatója, Földes György szerint a kormány hat éve mindent megtett azért, hogy őket ellehetetlenítse és az épületből kiköltöztesse.

Földes György, a Politikatörténeti Intézet ügyvezető igazgatója az InfoRádiónak azt mondta: készek átadni az ingatlant a tulajdonosnak a jogaik és érdekeik figyelembevétele mellett, de a használati joguk ellenértékét, és egy megfelelő épületet kérnek cserébe.

A kiköltözés kapcsán Földes György az InfoRádiónak azt mondta, hogy a kormány hat éve mindent megtett azért, hogy őket ellehetetlenítse és az épületből kiköltöztesse - még alkotmányt is módosított.

"Július 6-án megszületett a Fővárosi Ítélőtábla jogerős határozata, miszerint jogszerűen használjuk az épületet, a használati jogunk él, és ezzel azt gondoljuk, hogy nagyjából a dolgok eldőltek, bár felülvizsgálati kérelemmel élhet az állam, a kormány ebben az ügyben a Kúria felé - mondta a PTI ügyvezető igazgatója.

"Továbbra is az az álláspontunk, hogy a használati jogunk és vagyonértéki jog megtérítésével ellentételezve készek vagyunk elhagyni az épületet

- hangsúlyozta Földes György.

A PTI ügyvezető igazgatója szerint, ha meglesz a megfelelő épület, és az anyagi források is rendelkezésre állnak, akkor készek elmenni.

"Az eredeti perbeadványuk úgy szólt, hogy mindenfajta ellentételezés nélkül 30 napon belül adjuk át az épületet nekik, és nem érdekelte őket az sem, hogy a nálunk lévő még mindig hatalmas nemzeti értéknek mi lesz a sorsa" - hangsúlyozta.

Földes György a Magyar Idők cikkére reagált az InfoRádióban, a lap ugyanis úgy értesült, hogy amennyiben az év végéig nem dől el, hogy a Politikatörténeti Intézet kiköltözik-e a Kossuth téri Igazságügyi Palotából, akkor a Kúria Esztergomban kaphat helyet.

A lap úgy tudja, hogy az Alkotmány utca 2. szám alatti ingatlan használati jogára vonatkozó, jogerős ítélettel zárult per újra a Kúria elé kerülhet különleges felülvizsgálati eljárásban. A Magyar Idők szerint az már eldőlt, hogy az Alkotmánybíróság és az újonnan létrehozott közigazgatási felsőbíróság Esztergomba költözik.

Az InfoRádió megkereste az ügyben a Kúriát is, amely azonban nem kívánt nyilatkozni.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
A Kúria és a Politikatörténeti Intézet költözése
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást