Éry Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója elmondta: a hálózat integrált rádiótechnikája
a jelenlegi mobiltechnológiáknál 20-szor gyorsabb letöltési sebességet tesz lehetővé.
Hozzátette, hogy az 5G szabványosítás első szakasza folyamatban van, várhatóan 2018-ban zárul le, a teljes folyamat 2019-2020-ig tarthat. Az első felhasználási területekre példaként elsősorban az ipari alkalmazásokat említette, például a dolgok internetét (IoT), a robottechnológiával kapcsolatos szolgáltatásokat, és a különböző iparágakat, az autóipart, az egészségügyet, a közszolgáltatást, a mezőgazdaságot.
Közölte: a hálózatot az Ericsson elsősorban az operátoroknak, a mobilszolgáltatóknak fejleszti. Az Ericsson óriási üzleti potenciált lát az 5G-ben, és arra számít, hogy 2026-ig 582 milliárd dollár piaci lehetőséget teremt, és a bevételek 35 százalékos növekedését teszi lehetővé.
A jelenlegi 4G hálózatok fokozatosan fejlődnek az 5G technológia irányába, az 5G hálózat indulásakor - ami 2020 előtt nem várható - együttműködik a kettő - mondta.
Kim Kyllesbech Larsen, a Magyar Telekom műszaki vezérigazgató-helyettese elmondta: az új hálózat teljesen új koncepciót jelent, egyesíti a vezetékes és a mobil kommunikációt. A bemutatott technológia már az 5G hálózat szabványosítás előtti verziója. Az 5G koalíció tagjaként együttműködnek a zalaegerszegi tesztpálya infokommunikációs infrastruktúrájának kiépítésében - mondta.
Emlékeztetett arra is, hogy a Magyar Telekom az Ericssonnal, kormányzati testületekkel, egyetemekkel, hálózati berendezések gyártóival és forgalmazóival együtt mind részt vesznek a magyarországi 5G koalícióban és közös céljuk az 5G sikeres magyarországi bevezetése.