A szakképzésért és felnőttképzésért felelős Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) minden évben előre meghatározza, mely szakképesítéseket támogathat az állam. Bár a lakosság és a hozzáértők szerint is egyre sürgetőbb probléma az egészségügyben a szakemberhiány,
jövőre is alacsony marad az államilag támogatott szakképesítési keretszám
– áll a Magyar Nemzet cikkében.
A lap birtokába jutott kormányrendelet-tervezet szerint egyes megyékben jövőre egyáltalán nem lenne állami támogatás például mentőápoló-, fogászatiasszisztens- vagy gyakorló klinikai laboratóriumi asszisztens-képzésekben. Utóbbi esetében Békés, Fejér, Heves, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Zala, Veszprém és Vas megyében nem kapnak támogatást a szakképzési központok.
A gyógymasszőrképzést Hajdú-Bihar és Veszprém megyében, a gyógyszertári asszisztensek kinevelését Veszprém, Fejér, Heves, Vas és Zala megyében, a fogászati asszisztensi szakképzését pedig Fejér, Komárom-Esztergom, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Zala és Veszprém megyében nem támogatják majd a tervezet szerint.
A csecsemő- és gyermekápolók 16, a mentőápolók 14, az ápolók 8 megyében és Budapesten csupán korlátozott finanszírozásra számíthatnak.
A lap hozzátette, hogy a gyakorló ápolók esetében a jelenlegi nulla helyett jövőre kilenc, az ápolók esetében pedig a meglévő négy mellett újabb hét megyében lesz korlátlanul támogatott a szakképzés. A csecsemő- és gyermekápolók számára Borsod-Abaúj-Zemplén, Jász-Nagykun-Szolnok és Tolna megyében korlátlan támogatást ígér a tervezet.