Módosították a sporttörvényt

Infostart
2016. november 8. 20:18
Elfogadta az Országgyűlés a sporttörvény módosítását, amelynek értelmében a Magyar Olimpiai Bizottság helyett a sportállamtitkársághoz kerül az ágazat finanszírozása.

152 igen, 2 nem és 36 tartózkodó szavazattal hagyták jóvá a képviselők a sportirányítás és az ágazat finanszírozásának átalakításáról szóló módosítást, amely szerint a Magyar Olimpiai Bizottság szakmai munkája - az olimpiai mozgalommal összefüggő alapfeladatainak és a törvényben meghatározott további sportszakmai feladatainak az ellátása mellett - alapvetően sportszakmai javaslattételre, szakmai koncepciók megalkotására, valamint az abban való közreműködésre korlátozódik. A sportfinanszírozást, tehát az állami források tervezését, elosztását, felhasználását, elszámolását és ellenőrzését a sportért felelős államtitkárság látja el a jövőben.

Hétfői záróvitája során a szocialista Varga László a módosítást úgy kommentálta: visszatérnek az 5 évvel ezelőtti rendszerhez.

"Nem jött be a MOB alá terelt egycsatornás finanszírozás. Arra biztatom önöket, hogy ha már megvilágosodtak és visszatérnek egy öt évvel ezelőtti működési formához, akkor legyenek bátrabbak és támogassák azokat a javaslatokat is, amik az összeférhetetlenségről szóltak, arról, hogy politikusok ne foglalhassanak el szakszövetségeket, köztestületeket."

Szilágyi György a Jobbik részéről támogatta a javaslatot.

"Kidobtunk öt évet az ablakon, hiszen hiába szólatunk fel 5 évvel ezelőtt, hogy ez nem lesz így jó, aztán utána kiderült most öt év után, hogy mégiscsak nekünk volt igazunk, mert most visszaállítják az eredeti rendszert."

Az LMP-s Ikotity István úgy látta, hogy a MOB által irányított sportfinanszírozás kudarcot vallott.

"A tao-s forrásokból támogatott látvány-csapatsportágakban vagy ki sem jutottunk az olimpiára vagy nem hoztuk a ráfordított források mértékében elfogadható eredményt."

Szabó Tünde sportért felelős államtitkár azonban zárszavában hangsúlyozta: jó irányba halad a sportágazat, az elmúlt években több szakma- és sportfejlesztési program is elindult.

"A törvénymódosítás elfogadásával a kormány és a sportvezetés a versenysport folyamatos fejlesztésén túl az eddigieknél nagyobb hangsúlyt tud fektetni a szabadidősportra, a diák-hallgatói egyetemi sportra, fogyatékkal élők sportjának területére valamint a nem-olimpiai sportágak érdekképviseletére."

A módosítások 2017. január 1-jén lépnek hatályba.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Módosították a sporttörvényt
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást