A Népszabadság arról ír, hogy a Fidesz népszavazási kampányából több ellenzéki párt is azt szűrte le, hogy előrehozott választások jöhetnek. A lap szerint Gyurcsány Ferenc és Vona Gábor világnézetileg távol áll egymástól áll egymástól, de abban egyetértenek, hogy Orbán Viktor előrehozott választásokra készül az október 2-i népszavazás után, hogy visszaszerezze kétharmados többségét.
A Magyar Nemzet úgy tudja, hogy külön elnökségi döntésben deklarálhatja ma az MSZP elnöksége, hogy nem lehet semmiféle átjárhatóság az általuk demokratikusnak nevezett oldal és a mai hatalom között. A lap forrásai Botka László nyilatkozataira hívták fel a figyelmet. Ugyanis a szocialista politikusról régóta beszélik, hogy Szeged polgármestereként létrejöhetett valamiféle együttműködés Lázár Jánossal, aki korábban Hódmezővásárhely polgármestere volt.
A Magyar Idők interjút közöl Gordan Grlic Radmannal, Horvátország budapesti nagykövetével, aki szerint a menekültválság nem okozott kárt a horvát–magyar kapcsolatokban. A diplomata kiemelte, hogy az utóbbi egy-két évben voltak kényes ügyek és szerencsétlen kijelentések, amelyek megterhelték a horvát–magyar kapcsolatokat, de ezen már mindenki túllépett. A nagykövet is fontosnak tartja, hogy Közép-Európa összefogjon, Horvátország ezért indította el az együttműködési kezdeményezést a gazdaság, a közlekedési infrastruktúra, az energiaipar területén is.
Túl van bonyolítva a cafetéria rendszere – írja Magyar Nemzet. Szakértők szerint ha a kormány nem ésszerűsíti a felhasználást, inkább szüntesse meg, de helyette készítsen bérfejlesztési programot. Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége főtitkára úgy látja, a 34 különböző cafetéria elem értelmetlen és követhetetlen, nagy részüket meg kellene szüntetni, és csak azt a hármat, esetleg ötöt kellene megtartani, amire valóban szükség van.
A Népszabadságban arról lehet olvasni, hogy nem elegendő a munkaerő-piaci gondok rendezéséhez az általános béremelés. A lap kiemeli, hogy nem csak az alacsony magyar bérek miatt krónikus a munkaerőhiány és jelentős az alkalmazottak cserélődésének sebessége. László Zoltán, a Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke azt mondta, emberségesebb körülmények és empatikusabb vezetők is szerepelnek az alkalmazottak elvárásai között.
A Magyar Idők arról közöl cikket, hogy a térségben üzemanyag-paradicsomnak számít Magyarország. Ugyanis itt kell az egyik legalacsonyabb jövedéki adót fizetniük az autósoknak, s ezen a szeptemberi új adószabály sem változtatott. A nemzetgazdasági minisztérium szerint az alacsonyabb magyar adó is közrejátszott abban, hogy számos szomszédunkhoz képest idehaza olcsóbban lehetett mostanában tankolni. A jogszabály szerint öt forinttal emelkedik a benzin és tízzel a gázolaj adója, ha a világpiacon ötven dollár alá esik a kőolaj ára.
A Portfolio a magyar gazdaság felminősítéséről közöl összeállítást. Pénzpiaci szakértők szerint ha hoz is árfolyam-emelkedést a felminősítés, nem biztos, hogy sokáig tart. Az amerikai jegybank ugyanis szeptember kedden és szerdán tart kétnapos ülést, ezután jelenti majd be Janet Yellen, a Fed elnöke, hogy változtat-e az irányadó kamatrátán. Ha már szerdán kamatot emelne a Fed, az rövid távon nagy esést okozhat a tőzsdéken, így Magyarországon is.
A Napi.hu arról lehet olvasni, hogy Budapesten tavaly Zuglóban adták el a legtöbb lakást, a legkisebb kereslet Soroksáron volt. A belváros a legdrágább, a legalacsonyabb átlagárat Kőbányán regisztrálták. 2015-ben 39 ezer lakást adtak el, az ügyletek közel harmadát három kerület - XIV., a XIII., és XI. - adta, ezek mindegyikében háromezer fölé nőtt a tranzakciók száma
A Pénzcentrum arról ír, hogy nem csökkennek tovább a hitelkamatok a legfrissebb adatok szerint, így aki a csökkenés miatt halasztotta el a kölcsön igénylést, annak már nem érdemes tovább várnia.A portál hangsúlyozza, hogy 3 százalékos kamattal is lehet hitelt kapni, de nem árt utánanézni, hogy milyen költségek terhelik a vásárlókat, ha most vesznek lakást. A portál a legfontosabb információkat gyűjtötte össze.