A szerdai gomolyfelhős, napos idő után derült lesz az éjjel, csütörtökön pedig ismét sok napsütésre van kilátás. Csütörtök délután azonban a gomolyfelhők mellett fátyolfelhők is megjelennek az égen.
Szerdán és csütörtökön délután, este kis valószínűséggel az Alpokalja térségébe egy-egy zápor, esetleg zivatar besodródhat nyugat felől. A légmozgás jellemzően mérsékelt marad, de csütörtökön a Dunántúlon megélénkül, a Fertő környékén meg is erősödik időnként a déli szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 19 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 29 és 33 fok között várható.
A Brit-szigetek térségében markáns ciklon okoz változékony, gyakran szeles időt, emellett ez a térség kontinensünk egyik legcsapadékosabb területe.
Finnországtól a Fekete-tenger nyugati részéig egy szakadozott felhőzetű front húzódik, előtte labilis légállapotú, meleg levegő áramlik, arrafelé több helyen fordul elő zápor, zivatar, helyenként felhőszakadással, jégesővel. Az említett két rendszer között Közép- és Délnyugat-Európában, illetve a mediterrán térségben általában sokat süt a nap, és csak elvétve alakulnak ki záporok, zivatarok.
Hőmérsékleti szempontból kontinensünk nagy része viszonylag kiegyenlített képet mutat, Nyugat- és Észak-Európában jellemzően 15 és 25 fokot mérnek a délutáni órákban, Közép-Európában többnyire 25, 27 fok között alakul a csúcshőmérséklet.
Szárazföldünk legmelegebb része a Földközi-tenger térsége és a Fekete-tengertől északkeletre húzódó terület, itt a maximum hőmérséklet általában 27 és 35 fok között alakul, de néhol 37, 38 fok is előfordul. A leghűvösebb idő pedig a kontinens északkeleti határvidékén van, ott helyenként 10, 13 foknál nincs melegebb.
A Kárpát-medence fölé továbbra is döntően száraz, egyre melegebb levegő érkezik, folytatódik a túlnyomóan napos idő, hazánk nagy részére visszatér a kánikula.