Az LMP konzultálna a tervezett arcképes nyilvántartásról

InfoRádió / MTI
2015. augusztus 30. 13:56
Az LMP valódi társadalmi konzultációt sürget a Belügyminisztérium törvénytervezetéről, amely a teljes magyar lakosságról arcképes adatbázist hozna létre.

Csarnó Ákos, az ellenzéki párt közigazgatási szakszóvivője vasárnap, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, a Fidesz megpróbál egyre jobban beférkőzni az emberek privát szférájába.

Az illegális bevándorlás okozta "nagy csatazajban" pedig megpróbál a "paplan alatt elfogadtatni" egy ehhez szükséges törvénymódosítást - mondta a politikus, aki szerint a kabinet nem tudja garantálni, hogy az új adatbázissal ne éljenek vissza az azt kezelő hivatalok.

Csarnó Ákos szerint emellett a társadalmi konzultációra azért is szükség lenne, mert jelenleg nincs megfelelő magyarázat egy ilyen nyilvántartás létrehozására.