365.67
65384.6
2024. március 29. péntek Auguszta

Háromgólos pólógyőzelem a horvátok ellen

A magyar férfi vízlabda-válogatott végig vezetve, nagyon magabiztos győzelmet aratott az olimpiai bajnok horvátok ellen, s ezzel tulajdonképpen megnyerte a vasárnapi mérkőzéstől függetlenül a Volvo Kupát. Benedek Tibor együttese 9-6-ra nyert.

A zuglói Laky Károly Uszodában találkozik egymással a világbajnok magyar válogatott és a közvetlen világelitbe tartozó, olimpiai bajnok horvát csapat. A tét a tornagyőzelem.

Decker Attila kezdett a kapuban - ráadásul kiválóan szép védése állította meg az első horvát támadást. A másik oldalon Salamon Ferenc lőtt gólt, 1-0

Eddig Salamon a nyerő ember, megúszás után növelte az előnyt., 2-0.

Remek eddig a védekezés, a horvát csapat nem tud gólt lőni.

Az első negyedet sikerült nullára lehozni, elöl pedig Salamon két gólt is szerzett. Így az első pihenőt 2-0-val töltöttük.

Nagyon jól kezdődött a második játékrész is, Német Toni behúzta a labdát a kapuba, 3-0.

Vámos Márton kiállítása után Jokovic megtörte a jeget, szépítettek a horvátok, 3-1.

Mi is kaptunk egy előnyt, Varga Dénes pedig gyorsan visszaállította a háromgólos különbséget, 4-1.

Ha egy üzlet beindulo... Újabb emberelőny, újabb Varga Dénes lövés, újabb gól. Már 5-1.

Salamon kiállítása után Sukno csökkentett a különbségen, 5-2.

Nagyszünet, túlvagyunk két negyeden. A magyar válogatott 5-2-re vezet.

A harmadik negyed első gólját a horvát cspat lőtte, Jokovics talált a kapuba, emberelőnyből. 5-3.

Az az ember érzése, hogy ha a horvátok nagyx nehezen lőnek egy gólt, a magyarok rögtön válaszolnak. Ezúttal a már a harmadik találatánál járó Salamon Ferenc bombázott a kapuba, 6-3.

Ötméterest hibázott a horvát együttes, marad a 6-3.

Decker Attila újabb bravúrja után Vámos Márton emberelőnyből növelte az előnyt, 7-3.

Sukno a horvátok eddigi legszebb gólját lőtte, 7-4.

A negyed utolsó perceiben nem esett újabb gól, háromgólos előnnyel várhatja Benedek Tibor együttese a záró játékrészt.

Feljöttek kettőre a horvátok, Loncar vette be a magyar kaput, 7-5.

Szívós távolról óriási gólt lőtt, 8-5.

Nyugodtan kijelenthető: a magyar válogatott megnyerte a Volvo Kupát. Függetlenül a hátralévő percek és a holnapi, Kanada elle3ni mérkőzés történéseitől. Német Toni góljával már 9-5 az állás.

Dobud ívelt labdája Decker kapujába került, szépítettek a horvátok, 9-6.

Nem esett több gól, sima, háromgólos győzelem a vége. Magyarország-Horvátország 9-6.
(A nap másik mérkőzésén: Egyesült Államok-Kanada 11-11.)

Teljes a patthelyzet a bécsi repülőtéren

Hiába a 36 órás sztrájk, megszakadtak a tárgyalások a szakszervezetek és az Austrian Airlines osztrák légitársaság között. A dolgozók a Lufthansa leányvállalatánál ugyanolyan béreket követelnek, mint az anyacégnél, ahol egyébként a közelmúltban zárult egy sikeres munkabeszüntetés.
A kormány veszélyhelyzeti intézkedései vannak Brüsszel asztalán

Az Európai Bizottság két ügyben is kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a közbeszerzésre vonatkozó uniós jogszabályok megsértésére hivatkozva még tavaly év végén, amelyek heteken belül új szintre léphetnek. A Portfolio uniós döntéshozóktól úgy értesült, hogy több esetben látnak még kételyeket a magyar közbeszerzési rendszert illetően, így valószínűleg további egyeztetésekre lesz szükség, ezek után májusban felszólítást küldhetnek, hogy ne citálják Magyarországot az Európai Unió Bírósága elé.