A Magyar Nemzet szerint akár több százezer forintot is visszakaphatnak adójukból azok, akik valamilyen súlyos fogyatékossággal élnek.A személyi adókedvezményt az összevont adóalapból lehet érvényesíteni, visszamenőleg öt évre. A kedvezmény igényléséhez a betegség fennállásáról szóló igazolás szükséges, amit a szakambulancia, a kórházi osztály szakorvosa, illetve a háziorvos állíthat ki.
A Népszabadság a fővárosi kormányhivatal adataira hivatkozva azt írja: tavaly 1183 Európai Unión kívüli állampolgár 1143 ingatlant vásárolt Budapesten, elsősorban a belvárosban.A kérelmezők között az orosz és kínai állampolgárok voltak többségben, őket az ukrán és izraeli igénylők követik. Jelentősebb számban kértek még engedélyt vietnami, egyiptomi és egyesült államokbeli állampolgárok.
Az Index.hu összeállításából Mohamed különféle ábrázolásairól olvashatnak. Ugyanis a a merényletek után joggal lehet gondolni, hogy a próféta ábrázolásának tilalma az iszlám vallás egyik alapvető tézise. Ez azonban annyira nem igaz, hogy a Korán még csak nem is érinti a témát. Az ábrázolás tilalmáról egy kiegészítő vallási irat, a Hadísz értekezik.
A Népszabadságnak nyilatkozott a fejlesztési tárca államtitkára, aki szerint a kritikák ellenére marad a január elsejétől bevezetett útdíj. Fónagy János nem tudta megmondani, hogy ebből az állam mekkora bevételt remél, de a minisztérium optimista feltételezése alapján a megyei matrica bevezetése nullszaldós lesz.
A Magyar Nemzetből megtudhatják, hogy a gyermekvállalás átlagos életkorának kitolódása ellenére a legalacsonyabb iskolai végzettségű nők egyre korábban szülik első gyermeküket. A KSH adatai szerint csak a tinédzserként, munkanélküliként és inaktívként gyermeket vállaló nők teljesítik a természetes reprodukciós szintet.
Az Index.hu-n arról olvashatnak, hogy ősi mikrobiális élet esetleges nyomait fedezte fel a Curiosity marsjáró felvételein egy amerikai geobiológus, aki vizsgálati eredményeit az Astrobiology című folyóiratban ismerteti. Nora Noffke amerikai geobiológus húsz éve tanulmányozza a földi élet legkorábbi bizonyítékait a sekély vizekben, a tavakban és a tengerek part menti sávjában megtelepedett fotonszintetizáló kékbaktériumok által létrehozott üledékes szerkezeteket.
A Portfolio szerint az erős dollár egyik következménye az amerikaiak számára, hogy olcsóbbak lehetnek külföldi utazásaik. A MarketWatch cikkében 10 ilyen célországot gyűjtött össze, Magyarország is rajta van.
A Napi.hu-n arról olvashatnak, hogy tíz év alatt tizedével csökkent a járóbeteg szakellátás esetszáma, a kórházi ágyak kihasználtsága pedig a többszöri ágyszámcsökkentés dacára gyengült. A kórházi halálozási százalék az 1980-as szintre romlott - derül ki többek között a 2013-as Egészségügyi Statisztikai Évkönyvből.
A penzcentrum.hu azt írja, akár több százezer forintot is kereshet percek alatt egy ügyes csaló. Ezúttal egy idős nénit fosztott ki egy ál-leolvasó, pedig könnyen lehetne védekezni a hasonló esetek ellen.