Alakul az új kormány - így látják az elemzők

Infostart
2014. május 30. 11:19
A legmeglepőbb változás a második Orbán-kormányhoz képest, hogy a fejlesztési minisztert egy politikus váltja - mondta Török Gábor politikai elemző az InfoRádió Aréna című műsorában. Magyar Kornélia, a Magyar Progresszív Intézet igazgatója szerint a kabinet politikája szempontjából nincs nagy jelentősége, hogy a későbbiekben lesz-e kormányátalakítás.

Az egyik legjelentősebb hír a kormánynévsorral kapcsolatban, hogy Németh Lászlóné fejlesztési minisztert a KDNP-s Seszták Miklós váltja a tárca élén - mondta Török Gábor politikai elemző az InfoRádió Aréna című műsorában. Hozzátette: a fejlesztési miniszteri pozícióról nem tudtunk eddig, itt a legmeglepőbb a változás.

Magyar Kornélia, a Magyar Progresszív Intézet igazgatója hangsúlyozta, hogy csak szóbeszédek jelennek meg a miniszterek kinevezésekkel kapcsolatban, nem lehet biztosan tudni a változások okát. Kiemelte, hogy sok belső küzdelem látszik, ezeknek nem tudjuk az eredőjét, mert mintha független forrásokból kerültek volna elő.

Török Gábor politikai elemző szerint 2015 év elején már változhat is a kormány szerkezete. Hangsúlyozta, hogy talán januárban van annak esélye, hogy egy jelentősebb kormányátalakítás történjen.

Magyar Kornélia hozzátette: a kabinet politikája szempontjából nincs nagy jelentősége, hogy a későbbiekben lesz-e kormányátalakítás. Hozzátette: az önkormányzati választás vagy a kormányzati politika szempontjából nem látja jelentősnek, hogy változik-e kormány összetétele. Alapvetően Orbán Viktor személye határozza meg a kabinet munkáját és arculatát.

A Magyar Progresszív Intézet igazgatója szerint a korábbi ciklushoz hasonlóan nem lesznek meghatározó változások a kormányban a következő négy évben.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást