Csőtörés a IX. kerületben, elterelik a buszokat

InfoRádió / MTI
2014. április 5. 09:26
Eltört egy nagynyomású vízcső a főváros IX. kerületében, az Illatos úton szombaton reggel - tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.

Kisdi Máté elmondta, hogy a tűzoltóknak nem kellett beavatkozniuk, a vízművek szakemberei pedig rövid idő alatt elhárították a hibát.

Az MTI tudósítója a helyszínen azt tapasztalta, hogy egy 800 milliméteres vezeték hibásodott meg.

A víz 8-10 méter hosszan felszaggatta a járda betonját és vízesés szerűen 7-8 méter szélességben zúdult le a közeli aluljáróba.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) fődiszpécsere az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a csőtörés miatt az 54-es és az 55-ös buszok, a hiba felszámolásáig, kerülő úton közlekednek.

Emiatt három megállóban, a Külső Mester utca, a Táblás utca és a Gyáli út megállókban a járatok nem állnak meg - mondta a fődiszpécser.