Célkeresztben a zsebzserződések - lapszemle

Infostart
2014. március 25. 06:22
Csak Veszprém megyében többb mint 4 ezer zsebszerződés-gyanús megállapodásra bukkantak - számol be a Magyar Nemzetben Budai Gyula agrárállamtitkár. A Népszabadság arró ír, hogy Orbán Viktor cserékkel folytatná a kormányzást.

Csak Veszprém megyében 4.600 olyan megállapodásra bukkantak, amelyeknél felmerül a zsebszerződések gyanúja - mondta a Magyar Nemzetnek Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára. A lap emlékeztet rá, hogy csütörtökön összeül.a zsebszerződéseket vizsgáló tárcaközi bizottság.

A Népszabadság arról ír, hogy Orbán Viktor cserékkel folytatná a kormányzati munkát a Fidesz választási győzelme esetén. A lap úgy tudja, hogy Szócska Miklós egészségügyi, illetve Hoffmann Rózsa köznevelési államtitkár távozna a posztjáról.

Az Index szerint Welsz Tamás bejáratos volt abba a budai zártkörű klubba, ahol ismert emberek mellett politikusok és a politikához közel álló üzletemberek is megfordultak. A portál úgy tudja, hogy, hogy az elhunyt vállalkozó még Uruguayba is elutazott egy üzleti útra a klub vezetőjével, aki annak idején az APEH egyik vezető munkatársa volt.

A portfolio.hu szerint nézeteltéréseket okozott a jogászok között a március 15-én hatályba lépett új Ptk. szövege a vezető tisztségviselők felelősségével kapcsolatban. A hazai biztosítók számára viszont már csak ezért is izgalmassá vált a terület, mert új üzletet látnak benne, hiszen biztosítást éppen a jövőbeni bizonytalan eseményekre szokás kötni.

A napi.hu szerint úgy tűnik, az orosz vezetés erényt akar csiholni abból a szükségből, hogy a Krím megszerzésével a nyakába szakad az autonóm terület fenntartásának minden költsége. Az infrastruktúra elkerülhetetlen felújítását egy új, a hongkongihoz hasonló szabad gazdasági övezet kialakítására használhatják fel - írja a portál.

Márciustól tovább bővült az egyébként is széleskörű lakossági állampapír-kínálat. Mi az az állampapír? Mitől kötvény a kötvény? Hogyan érhető el dupla hozam? A penzcentrum.hu utánajárt.

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Lapszemle 1.
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Lapszemle 2.
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Lapszemle 3. - gazdaság
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást