A Magyar Nemzet úgy tudja: a 41 éves férfi a napokban jelezte a Nemzeti Nyomozó Irodának, hogy terhelő dokumentumokat szeretne átadni a rendőrségnek. A nyomozók autóval vitték a vállalkozót a bizonyítékokért egy érdi és egy budai helyszínre. Miután rosszul lett, a rendőrök azonnal az Alkotás utcai mentőállomásra szállították, ahol már nem tudtak rajta segíteni.
A Hír24 szerint ugyanakkor Welsz már nem volt a tudatánál, amikor a rendőrautóba tették. A budai mentőállomáson csütörtök este a hírportálnak azt mondták, a férfinek leállt a szíve, már nem tudták újraéleszteni.
Halálának körülményeit államigazgatási eljárásban az V. kerületi rendőrkapitányság rendkívüli halálesetek osztálya vizsgálja.
Korábbi sajtóértesülések szerint Welsz Tamás segített a volt MSZP-elnökhelyettes és országgyűlési képviselő Simon Gábornak, hogy hamis névre szóló afrikai útlevéllel számlát nyisson egy magyar pénzintézetben. A vállalkozó állítólag legalább 500 magyarnak szerzett hamis külföldi okmányokat. Az Interpol által egy panamai csalási ügyben körözött Welsz Tamás akkor lett ismert, amikor az azóta sem üzemelő Sólyom Airways magyar légitársaság új tulajdonosaként mutatták be.
Az Indexnek a vállalkozó egyik ismerőse azt mondta, hogy a férfi hetek óta fontolgatta, hogy véget vet az életének.