Elfogadta a fővárosi önkormányzat 2014-es költségvetését a Fővárosi Közgyűlés. A képviselők mintegy 316 és fél milliárd forintban határozták meg a bevételi és kiadási főösszeget. Az idei büdzsében kultúrára 2,7 milliárd forinttal kevesebb, közlekedésre 16 milliárd forinttal több jut. Az ellenzéki pártok bírálták a költségvetést, mert az szerintük átláthatatlan, Budapest lepusztulását eredményezi, és a rezsicsökkentéssel elért fővárosi megtakarításokat a közműszolgáltatók finanszírozására fordítja. A közgyűlés döntött a kéményellenőrzési díjak visszamenőleges csökkentéséről is. Eszerint júliustól 27 százalékkal kevesebbet kell fizetni az ellenőrzésért annak az 51 ezer fővárosi háztartásnak, amely egyedi szilárd tüzelésű hagyományos kéményt használ. A közgyűlés arról is határozott, hogy újabb két épületben alakít ki ellátóintézményt hajléktalanoknak. A képviselők azt is megszavazták, hogy jövő nyárig Eszenyi Enikő marad a Vígszínház igazgatója.
Hamarosan befejeződik a 4-es metró tesztüzeme - közölte a főpolgármester. Tarlós István az InfoRádió Aréna című műsorában megerősítette: tartják a 2014-es tavaszi határidőt, de pontosabb dátumot most sem mondott.
Nemzeti Agykutatási Program indul 12 milliárd forintos kormánytámogatással. Az erről szóló együttműködési megállapodást Orbán Viktor miniszterelnök, Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke és Freund Tamás, a Nemzeti Agykutatási Program elnöke írta alá. A program célja a többi között a felfedező kutatások, a megelőzés, az innováció, az orvosi ellátás hatékonyabbá válása. Emellett a gyógyszerfejlesztés is fontos feladat a hazai tudományos eredmények ösztönzéséért.
Brüsszel nem emelt elvi kifogást a paksi erőmű bővítését illetően, de elvárja a további uniós előírások betartását - írta José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke Orbán Viktor magyar miniszterelnökhöz intézett levelében. Az uniós testület vezetője bízik abban, hogy Brüsszel a magyar energiapolitika tekintetében is ugyanilyen építő szellemű és átlátható hozzáállásra számíthat.
Elrendelte a Főgáz teljes fogyasztóvédelmi átvilágítását a kormány. A munkát a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal és a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság közösen végzi el - jelentette be a rezsicsökkentések végrehajtásáért felelős munkacsoport vezetője. Németh Szilárd szólt arról is, hogy a kabinet döntése értelmében a mérőórákkal összefüggő költség a szolgáltatókat terheli.
Szigorú és teljes kivizsgálást rendelt el a kabinet a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalnál az Elmű-Émász előrehozott éves közgyűlésével kapcsolatban - jelentette be a kormányszóvivő. Giró-Szász András elmondta: a kabinet a lapokban megjelent információkat akarja kivizsgálni. E szerint a két szolgáltató a korai időponttal biztosíthatja, hogy április elejéig, a választásig kifizethesse osztalékát.
Összesen 320 járművezetőt venne át a Volánbusz a BKV-tól. Bolla Tibor vezérigazgató kérdésre válaszolva elmondta: a tárgyalások még nem zárultak le az agglomerációs piacvesztésről, így nem tudni, hogy milyen mértékű lehet az elbocsátás. Hozzátette: 320 buszvezetőről, valamint az érintett karbantartó és kiszolgáló személyzetről van szó. Hangsúlyozta: ha nem lesz további kapacitásvesztése a BKV-nak, akkor elkerülhető a csoportos létszámleépítés.
Szombatig kell kihelyezni a dohányzási tilalommal összefüggő új jelzéseket, feliratokat - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat. Minden jelzésnek szembetűnőnek, világosnak és mindenki számára érthetőnek kell lennie, négy nyelven feliratozva.
Február 28-ig igényelhetnek állami támogatást az online pénztárgépek vásárlásához azok a kereskedők, akik betartották a rendelési határidőt. Fő szabályként legkésőbb január 31-ig kellett üzembe helyezni az online pénztárgépet ahhoz, hogy a kasszacseréhez igénybe lehessen venni az 50 ezer forintos állami támogatást. Akik azonban betartották a géprendelésre vonatkozó határidőket, február 28-ig lehetőségük van erre.
Nemzetközileg is kiemelkedőnek tartja az Erzsébet-programot a projekt szóvivője. Nagy Anna közölte: az elmúlt 2 évben 250 ezer ember, köztük 100 ezer gyerek kapott lehetőséget arra, hogy üdüljön. Szólt arról is, hogy a tavalyi 3 milliárd után az idén fél milliárd forinttal többet osztanak szét; a teljes összeg az Erzsébet-utalványok profitjából származik, költségvetési pénzt nem tettek hozzá.
Több mint 180 pályázó kap támogatást közösségi tér létesítésére. Összesen 4 milliárd 200 millió forintot szánnak vidéki művelődési házak, kultúrházak kialakítására és fejlesztésére - közölte a vidékfejlesztésért felelős államtitkár. V. Német Zsolt hozzátette: a tavaly novemberben kiírt pályázatra 258 kérelem érkezett. Eredetileg 3 és fél milliárd forintot szántak volna erre a területre. Minden sikeres pályázó nettó 25 millió forint támogatást kaphat.