Növekszik a hamis bankjegyek száma Magyarországon - lapszemle

Infostart
2013. december 30. 06:31
Hogyan készül a választásokra a Kúria? Moszkva dollármilliárdokkal és sok millió tonna olajjal támogatja Belaruszt. Némileg növekszik a hamis bankjegyek száma Magyarországon. Lapszemle.

A választásokra készül a Kúria, hat bírói tanács 18 bírája foglalkozik majd a jogorvoslati kérelmekkel - írja a Magyar Nemzet. A jogszabály három napot ad az ítélkező tanácsoknak a választási ügyek elbírálására.

A napi.hu-n az olvasható, hogy Moszkva dollármilliárdokkal és sok millió tonna olajjal támogatja Lukasenko országát. Az orosz kormány jövőre 2 milliárd dolláros, tízéves lejáratú kölcsönt nyújt a korábban megállapodottak felett Belarusznak - jelentette be az orosz elnök. Vlagyimir Putyin kiemelte, hogy továbbra is Oroszország marad Belarusz legnagyobb külföldi befektetője, s emlékeztetett, hogy beruházásainak összege elérte az 5,8 milliárd dollárt.

A penzcentrum.hu arról ír, hogy némileg növekszik a hamis bankjegyek száma Magyarországon: az elmúlt három hónapban 724-et vontak ki a forgalomból. Decemberben jelentősen megugorhatott a számuk, mert a rendőrök lecsaptak egy pénzhamisító bandára.

A portfolio.hu szerint idén is a Kindle volt a legnépszerűbb a tabletek karácsonyi piacán. Az Acer a második, az Apple a harmadik helyre került. Az elemzők szerint az Amazon sikerének titka az alacsony ár, ami a legtöbb termék esetében alig múlja felül a költségeket.

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást