Szabó Győző: elismeréssel kell adózni Lampedusának

Infostart
2013. október 7. 08:40
Az olaszországi Lampedusa szigetét Nobel-békedíjra kellene jelölni - erről a vélekedésről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Szabó Győző Olaszország-szakértő. A Lónyai utcai Református Gimnázium tanárát azután kérdeztük, hogy a múlt héten kigyulladt és elsüllyedt egy afrikai menekülteket szállító hajó a földközi-tengeri sziget partjainál. A több mint 140 halálos áldozat mellett mintegy 200 embert eltűntként tartanak nyilván, 150 menekültet sikerült kimenteni.

Lampedusa mintegy 130 kilométerre fekszik a tunéziai partoktól, ezért merészkednek erre az emberkereskedőket is lefizetve a menekültek, akik azonban nem tudják, hogy mennyit kockáztatnak - mondta el Szabó Győző. A katasztrófa után a tengerből kihalászott fényképeken ugyanis azt látni, hogy ezek az emberek gyönyörű márkás pólót viseltek, mielőtt felszálltak volna a halál bárkájára, tehát nem a legszegényebbek vállalkoztak az útra.

Mégis elszánták magukat, mert úgy gondolták, Olaszországban még jobb lesz az élet - fejtette ki a szakértő.

Szabó Győző úgy vélte: az emberiségnek nagy elismeréssel kell adóznia Lampedusa sziget lakosainak, ahol már sokkal kevesebb az őslakos, mint a bevándorló.

Hozzátette: Olaszországra a menekültáradat iszonyatos terhet ró, ezért vetődhetett fel, hogy Lampedusa szigetét fel kell terjeszteni Nobel-békedíjra.

Az Aréna teljes műsorát meghallgathatja, ha ide kattint.

Hanganyag: Boros Péter

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást