Hogyan lett népszerű a Valentin-nap?

Infostart
2013. február 14. 06:04
Csütörtökön van a szerelmesek napja, Valentin-nap. Tátrai Zsuzsanna néprajzkutató közölte: a Bálint-nap a tavasz kezdetét jelenti, de Magyarországon egyelőre nincs olyan hagyománya, mint például Amerikában vagy Szicíliában.

A Valentin-napnak nincs nyoma a magyar néphagyományban. Úgy tartják, Bálint napján a verebek házasodnak, és a tavasz kezdetét is jelenti - közölte az InfoRádió által megkérdezett néprajzkutató.

Tátrai Zsuzsanna szerint egy virágkötő, Guba Ágnes tett sokat azért, hogy február 14. népszerűvé váljon. 1992-ben virágkiállítást, vásárt és Valentin-karnevál tartottak ezen a napon.

A szokás egyébként Európából terjedt át Amerikába, ahol leginkább a fiatalok között lett népszerű, majd onnan került Magyarországra is - közölte a néprajzkutató.

Jó, ha vannak ilyen ünnepek, csak tegyük otthonosabbá azokat - vélekedett Tátrai Zsuzsanna, aki reméli, a Valentin-nap megmarad, mint a szeretet egyik megnyilvánulási formája.

A néprajzkutató arról is beszélt, hogy az adventi koszorú készítése sem régi hagyomány, és a halloween is csak a közelmúltban terjedt el. Egy ilyen ünnep sorsát a kereskedelem és a reklámok is nagyban befolyásolják - tette hozzá.

Hanganyag: Kálló Izabella


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást