Bízik a józan belátásban Hoffmann Rózsa

Infostart
2012. december 10. 20:16
Az oktatási államtitkár nem örül a demonstrációknak, de abban bízik, ezek nem lesznek olyan hangvételűek, hogy megbontsák a kialakult társadalmi békét. Szerinte a fiatalok egy része belátja, hogy változásra van szükség. Hoffmann Rózsa szerint egyébként demonstráció helyett inkább tárgyalásra volna szükség.

A kormány a felsőoktatási keretszámok tervezett csökkentésének átdolgozását és további mérlegelést kért - közölte az InfoRádióval Hoffmann Rózsa. Az oktatási államtitkár kiemelte: bizonyos képzésekre, például az agrárterületre több támogatott keretszámot javasoltak.

Döntöttek arról is, hogy a pedagógusképzésben kiemelt ösztöndíjat fognak létesíteni, de lényeges változásra már nem számít az államtitkár.

A KDNP-s politikus megismételte, a tandíj szó használata helytelen, mert az egységes lenne, és nem kapnának támogatást vagy visszatérítést a diákok. Tandíj helyett teljes vagy részösztöndíjról, vagy önköltségi formáról van szó - tette hozzá.

Lehet, hogy az átalakítások tempója gyors, de lelassult az ország. A kormány úgy döntött, hogy gyors változásra van szükség, mert különben mindenki eltompul, elfárad - emelte ki.

Hoffmann Rózsa hangsúlyozta: az emberi természet a változást nehezen tűri, ezért nem meglepő, hogy hevesen reagálnak, de bízik a józan belátásban, hiszen a változások az ország és ezzel együtt a fiatalok jövőjét szolgálja.

Az oktatási államtitkárral hétfőn a szegedi kormányhivatal elfoglalása után, de még a budapesti tüntetés előtt készült az interjú.

Közleményt adott ki az oktatási államtitkárság a diákok akciója után. Ebben kiemelték: a felsőoktatás megújítása arról szól, hogy hosszú távon jó minőségű, fenntartható rendszer alakuljon ki. Az államtitkárság szerint míg korábban 50 ezer diák tanulhatott ingyen, mostantól akár 100-120 ezer is megteheti ezt. A finanszírozási rendszer átalakításával a kormány nem a felsőoktatási ágazatra fordított összeg csökkentését, hanem a források hatékonyabb, felelősségteljesebb felhasználását akarja elérni - teszik hozzá.

Hanganyag: Windisch Judit

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást