Újabb gyanúsítás Biszku ellen

InfoRádió / MTI
2012. december 4. 11:31
Engedély nélkül tartott vadásztöltényeket a lakásán Biszku Béla, emiatt az ügyészség a volt belügyminisztert lőszerrel való visszaéléssel gyanúsítja.

A közlemény szerint a Budapesti Nyomozó Ügyészség ügyészei szeptember 10-én házkutatást tartottak Biszku Béla lakásán, akkor találták meg a 11 sörétes vadásztöltényt. A lőszereket lefoglalták, az újabb gyanúsítást kedden közölték a volt belügyminiszterrel.

Biszku Bélát szeptemberben vette őrizetbe a Budapesti Nyomozó Ügyészség. Az 1956-os sortüzekkel kapcsolatban háborús bűntettel, a rendőrség akkori túlkapásai miatt pedig bűnpártolással is meggyanúsították. Először lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el vele szemben, majd házi őrizetbe került. Ezt enyhítette októberben a bíróság ismét lakhelyelhagyási tilalomra.