A miniszterelnök szerint nincs magyar fejlesztéspolitika, ha nem működik megfelelően az uniós pénzek lehívásának rendszere. Orbán Viktor az Új Széchenyi Terv eredményeit összegezve a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség budapesti rendezvényén azt mondta, hogy az uniós forrásoknak az utolsó fillérig célba kell érkezniük. Hozzátette: 2013-14-től a kormány egy működőképesebb uniós pályázati rendszert hoz létre.
A budapesti közösségi közlekedés középtávú finanszírozásáról, a városüzemeltetés átalakításáról, valamint a BKV járműállományáról tájékoztatta a főpolgármester a Valutaalap és az Európai Bizottság delegációját a Főpolgármesteri Hivatalban. Tarlós István a találkozó után elmondta: a közösségi közlekedés középtávú finanszírozásához gondoskodni kell a behajtási díj pótlásáról. Mint mondta: a tárgyalópartnereknek tetszett a városüzemeltetési szerkezet átalakítása, és az, hogy a BKV működtetésében 6 milliárd forint megtakarítást tudtak elérni, és támogatták a buszágazat kiszervezését is.
Hivatalosan is lezárta az Európai Bizottság a Magyarország ellen januárban a jegybank függetlenségével kapcsolatban indított kötelezettségszegési eljárást, miután az Országgyűlés július 6-án elfogadta a jegybankról szóló törvény módosítását. A jegybanktörvény elfogadása után jelentette be a Bizottság, hogy július 17-én megindulhatnak a hiteltárgyalások, amelyre a Nemzetközi Valutaalap is rábólintott.
Újabb foglalkoztatáspolitikai intézkedéseket jelent be ősszel a kormány, hogy segítse a hátrányos térségek felzárkóztatását. Erről a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára beszélt Rakamazon. Czomba Sándor elmondta: a Nemzeti Foglalkoztatási Alapból rendelkezésre álló 10 milliárd forintos keretre 10,4 milliárdos támogatási igény érkezett be, és összesen 7,3 milliárd forinttal tudták támogatni a pályázó vállalkozásokat. A beruházások megvalósítása után 707 új munkahely jön létre, ebből pedig 586 álláshelyre munkanélküliek felvételét jelezték a pályázók.
Mintegy 340 millió forintos fejlesztést hajtottak végre az elítélteket foglalkoztató balassagyarmati Ipoly Cipőgyár Kft.-nél. A Magyarországon egyedülálló új gépsort a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára adta át. Kontrát Károly elmondta: az Új Széchenyi Terv részeként 100 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a gyár a Gazdaságfejlesztési Operatív Programban.
Lezárult az Iparművészeti Múzeum megújulását célzó nemzetközi tervpályázat. A szakértőkből álló zsűrinek augusztus 10-ig kell döntenie a benyújtott munkákról. A beruházás már jövőre elkezdődhet, 3-4 év alatt befejeződhet és az előzetes számítások szerint 15 milliárd forintba kerülne.
Indokolatlannak tartja az ÁNTSZ, hogy mindazok kapjanak megelőző antibiotikus kezelést, akik részt vettek a Balaton Soundon. A felhívás azután jelent meg az interneten, hogy a fesztiválon részt vevő egyik lány kedden fertőző agyhártyagyulladásban meghalt. Az ÁNTSZ közlése szerint minden érintett megkapta a védőoltást, további megbetegedésről nincs tudomása.
Németország részt vesz a spanyol bankrendszer stabilitásának helyreállítását célzó programban. A törvényhozás alsó háza előtt a tartományokat képviselő felsőház is megadta a felhatalmazást, amelynek részleteit a tervek szerint az euróövezeti pénzügyminiszteri tanács pénteki ülésén véglegesítik. A 100 milliárd euró a kötvénykibocsátás révén összeálló hitelkeret felső határa.
Burgaszban megnyitották a repülőteret a forgalom előtt. A bolgár belügyminisztérium közlése szerint fokozott biztonsági ellenőrzést vezettek be a hatóságok, ezért kérik az utasokat, hogy legalább két órával az indulás előtt érkezzenek ki a repülőtérre. Bulgária más repülőterein, vasútállomásain és kikötőiben, valamint a közúti határátkelőkön is fokozott biztonsági ellenőrzést vezettek be. A szerdai merényletnek 7 halottja és 32 sebesültje van.
Erdőtüzek pusztítanak Görögországban és a portugál Madeirán. A lángok megfékezésére több száz tűzoltót, 5 repülőgépet és 2 helikoptert vetettek be. Athén külvárosait is elérte a tűz, több épületből ki kellett telepíteni a lakókat. A görög kormány Olaszországtól és Spanyolországtól kért tűzoltásra használható repülőgépeket.
Oroszország és Kína megvétózta az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé terjesztett nyugati határozattervezet elfogadását. Ez újabb szankciókkal sújtotta volna a szíriai kormányzatot, ha nem hagy fel nehézfegyverek bevetésével a felkelők ellen, és nem vonja ki katonáit a városokból. Ez volt a két ország harmadik vétója Szíria ügyében 2001 októbere és idén február után. A Biztonsági Tanács 15 tagjából 11 támogatta a tervezetet, kettő tartózkodott. A londoni és a párizsi különmegbízott bírálta a vétót.