A miniszterelnök szerint Magyarország megnyerte a válságkezelésről szóló, másfél évig tartó brüsszeli vitát, így a kormány a jövőben is meg tudja védeni a nyugdíjakat, béreket emelhet, és szociális adócsökkentéseket hajthat végre. Orbán Viktor a Facebook-oldalán közzétett videoüzenetében emlékeztetett arra, hogy az eurózóna komoly válsággal küzd, minden ország keresi a válságkezelés megfelelő módját, sok helyen megszorításokat hajtanak végre. Magyarország azonban más utat jár és Brüsszel hosszú ideig kifogásolta ezt.
Továbbra is elővigyázatossági hitel-megállapodásról egyeztetne az IMF-fel a magyar kormány - közölte a nemzetközi hiteltárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter. Varga Mihály az InfoRádióban a Nemzetközi Valutaalap illetékesének készenléti megállapodásra vonatkozó kijelentéséről azt mondta: megvárja, hogy erről hivatalosan is tájékoztassák. A tárca nélküli miniszter megismételte: jövő kedden érkezik Budapestre az IMF és az Európai Unió küldöttsége és továbbra is úgy vélte, hogy őszre megállapodást köthetnek. Szólt arról is, hogy a kormány nem enged az ingatlanadó vagy a vagyonadó kérdésében a tárgyalásokon.
Várhatóan szeptemberben, gyorsított eljárásban tárgyalják az Európai Bíróságon annak a kötelezettségszegési eljárásnak az ügyét, amelyet az Európai Bizottság indított Magyarország ellen a bírák nyugdíjazásának új szabályozásával kapcsolatban. A bírói tevékenység felső korhatárára vonatkozó szabályozás volt az egyik probléma, amely miatt az Európai Bizottság uniós jogsértési eljárást indított Magyarország ellen ez év elején.
Az InfoRádió úgy tudja, hogy július 17-én utazik Brüsszelbe a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium két jogásza, hogy egyeztessen a leányfalui ír gázoló ügyében. Ezen a találkozón készíthetik elő a két ország szakminiszterének későbbi egyeztetését is. Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter korábban az Európai Bizottság igazságügyi felelőséhez fordult és azt kérte, hogy az írek legyenek konstruktívabbak a szabályozási kérdésekben és a konkrét ügyben.
Szeptemberben kezdődhet el a NATO-lokátor építése a Tolna megyei Medinán. A pályázati felhívás júliusban jelenik meg, a közbeszerzési eljárás várhatóan szeptember elején zárul le szerződéskötéssel, ami után azonnal megkezdődik a kivitelezés. A tárca beruházás 1,2 milliárd forintba kerül, ebből a radartorony építésére csaknem egy milliárd forintot fordítanak.
Az előzetes becsléseknek megfelelő, mintegy 4 millió tonna étkezési búzát takarítanak be az országban az idén - mondta a Vidékfejlesztési Minisztérium agrárgazdaságért felelős államtitkára az Aratási Koordinációs Bizottság ülése után. Czerván György közölte: az őszi búza aratásával a több mint 1 millió hektáros terület 72 százalékán végeztek a gazdálkodók. A termésátlag hektáronként eddig 3,7 tonna, a búza minősége jó, sok helyen pedig kiváló.
Jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt vádalt emelt Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszter és Fapál László, a tárca egykori közigazgatási államtitkára ellen a Központi Nyomozó Főügyészség. A közlemény szerint a bűncselekményt a volt miniszter tettesként, a korábbi államtitkár pedig felbujtóként követte el.
Sajtóértesülés szerint DNS-nyomokat rögzített a rendőrség a pécsi gyilkosság helyszínén. A bama.hu úgy tudja: a nyom alkalmas lehet a feltehetően autóval közlekedő elkövető azonosítására, akinek kocsiját egy ipari kamera is rögzíthette. Az országos rendőrfőkapitány egymillió forint nyomravezetői díjat ajánlott fel annak, aki segít kézre keríteni a pécsi rendőrség pszichológusának gyilkosát.
Romániában rendkívüli ülésre hívták össze a parlament mindkét házát, hogy összhangba hozzák a népszavazási törvényt az alkotmánybíróság határozatával. Az alkotmánybíróság döntése értelmében az államfő leváltásáról kiírt népszavazás érvényességéhez a választók többségének, azaz több mint 9 millió polgárnak a részvétele szükséges. A román kormány korábban törölte a népszavazási törvényből az érvényességi küszöböt.
Csehországban bizalmatlansági szavazást kezdeményez a Petr Necas vezette jobbközép kormány ellen az ellenzéki Cseh Szociáldemokrata Párt. Ezzel akarják növelni a nyomást a kormányra, hogy a miniszterelnök menessze Miroslav Kalousek pénzügyminisztert, mert szerintük elfogadhatatlan a tevékenysége a katonai teherszállító repülőgépek ügyében.