Gulyás: Még ebben a hónapban a parlament elé kerül az ügynökkérdést rendező előterjesztés

InfoRádió / MTI
2012. június 3. 17:05
Várhatóan még ebben a hónapban a parlament elé kerül az ügynökkérdést rendező törvényjavaslat - közölte az Országgyűlés emberi jogi bizottságának fideszes alelnöke.

Gulyás Gergely a témában rendezett konferencián hangsúlyozta: az ügynökkérdés rendezésének főszabályaként lehetővé kell tenni az iratok nagyobb nyilvánosságát. Ez alól csak a személyes, illetve a különleges személyes adatok élvezhetnek kivételt.

A fideszes képviselő szerint a dokumentumok nyilvánosságra hozatalakor meg kell bontani a jelenlegi ügynökfogalom egységét. Gulyás Gergely külön kategóriába sorolná a közszereplőket; azokat, akik saját akaratukból működtek együtt az állambiztonsági szolgálatokkal, illetve azokat akiket kényszerítettek erre.