Hogyan lehet kiszorítani a rossz minőségű import élelmiszereket?

Infostart
2010. október 7. 08:33
Találkozót szervez a termelőknek, a beszállítóknak és a vendéglátó szektornak az Agrármarketing Centrum, abban bízva, hogy megoldást találnak arra, hogy kevesebb, rossz minőségű import élelmiszer fogyjon Magyarországon. Simon Péter igazgató az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt arról is, hogy a nagyáruházakban milyen akciókat szerveznek.

A kereskedelmi láncok erőfölénye minden tagállamban problémát jelent, és túlnőtte a tagállami kereteket - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az Agrármarketing Centrum igazgatója.

Simon Péter kiemelte: néhány hét múlva rendezvényt szerveznek, amelyen a termelők, a beszállítók és a vendéglátó szektor képviselői is részt vesznek. Az eseményen a felek megbeszélhetik a fennálló problémákat, és a megegyezés után üzletek is köttethetnek - közölte.

Az igazgató szerint ugyanis a termelők azt állítják, hogy képesek stabil mennyiségben, megbízható módon és kiváló minőségben szállítani, csak nem állnak szóba velük, míg a vendéglátósok hiányolják a megfelelő termékeket, ezért vásárolnak inkább import élelmiszereket. A rendezvényen a beszállítók is elmondhatják, minek alapján vesznek fel az árukészletbe termékeket - tette hozzá.

Az Agrármarketing Centrum a nagyáruházakba kóstoltatási akciókat szervez, ezek révén próbálja elérni, hogy az általa preferált termékeket az üzlet készletbe vegye és forgalmazza - hangsúlyozta az igazgató. Simon Péter szerint több sikeres akciót is tartottak a közelmúltban a hipermarketekben, de voltak rossz tapasztalatok is. Ez a kérdés túlnőtt az Agrármarketing Centrum hatáskörén - tette hozzá.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást