"Októberben újabb elsöprő győzelmet arat a kormánykoalíció"

Infostart
2010. szeptember 6. 18:10
A Nézőpont Intézet elemzője szerint a kormánynak az első száz napban alig kellett módosítania a választási ígéretein. Szánthó Miklós az InfoRádiónak azt mondta, ha a Fidesz-KDNP koalíció stabilan megnyeri az önkormányzati választásokat, megnyílhat az út a strukturális reformok előtt.

Az Orbán-kabinet első száz napjának legnagyobb eredménye az, hogy meg tudta őrizni a két kormányzó párt mögött állók körében szerzett népszerűségét - jelentette ki az elemző.

Szánthó Miklós szerint ez azért is fontos, mert egy hónap múlva lesznek az önkormányzati választások, és ha addig nem változik a helyzet, akkor vélhetően újabb elsöprő győzelmet arat a koalíció. S mivel előreláthatóan 2014-ig nem lesz országos szintű szavazás, ez lehetőséget adhat a kormánynak arra, hogy további szerkezeti változtatásokat hajtson végre - jósolta az elemző.

Azonban elképzelhetetlen a politikában, hogy egy pártszövetség kedvező megítélése örökké tartson  - vélekedett a szakértő. Szerinte várható, hogy egy idő után csökken a koalíció népszerűsége. Az eddigi intézkedésekből azonban az látszik - hangsúlyozta -, hogy az első száz napban sikerrel alkalmazták a soft landing, azaz a puha földet érés taktikáját.

Szánthó Miklós felhívta a figyelmet arra, hogy a Fidesznek és a KDNP-nek szinte nem kellett módosítania a választási ígéretein, amelyeket a józan észre és a valóságos helyzetre hivatkozva igyekeztek összhangba hozni az intézkedésekkel. A népszerűségi mutatók azt mutatják, hogy ezt is sikerrel tették - fűzte hozzá.

Hanganyag: Nagy Tamás

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást