Parragh László: Ez egy tartható és kiteljesíthető, éppen ezért hiteles program

Infostart
2010. június 10. 06:00
50-80 milliárd forintot spórolhat meg a kis- és középvállalkozások számára a nyereség utáni fizetendő társasági adó csökkentése - mondta az InfoRádiónak Parragh László. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint néhány ezer céget érinthet a változtatás. Hozzátette, az új kormány gazdasági csomagja tartható és kiteljesíthető.

Orbán Viktor az új kormány gazdasági intézkedéseiről beszélve kedden a parlamentben bejelentette: a kis- és középvállalkozások társasági adóját idén szeptember 1-jétől 19-ről 10 százalékra csökkentik az évi 500 millió forintos nyereséghatárig.

50-80 milliárd forintot spórolhat meg a kis- és középvállalkozások számára a nyereségadó csökkentése - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, aki hozzátette: ez néhány ezer, elsősorban közepes vállalkozásokat érint majd, amelyek elsősorban hazai tulajdonúak és a magyar piacra termelnek.

Parragh László hangsúlyozta: az új kormánycsomagtól azt várták, hogy megtartsa az egyensúlyi követelményeket, és ne szerepeljen benne alaptalan ígérgetés.

Ez egy tartható és kiteljesíthető program, ezért lehet hiteles - emelte ki az elnök, aki szerint, ha olyan ígéretek is lennének benne, amelyeknek nem látszik a fedezetük, akkor az a kárára lenne. Bár szükségszerű lenne az élőmunka terhének csökkentése, ehhez még nagyobb megszorítások kellenének a közszférában, és nagyobb kiadáscsökkentést kellene végrehajtani más területeken - tette hozzá.

A gazdaság mélyszövete

A korábbi kormányok a mély rendszerváltozásokat kampányszerűen akarták megoldani, de ez szükségszerűen nem ment, mert a hozzáállásban is változtatni kell - mondta Parragh László, aki úgy véli, ha a kormány fel tudja vállalni, hogy határidőre fizet a vállalkozásoknak és az uniós pénzek kifizetését is felgyorsítja, akkor érzékelhető változás lesz, de ez tartóssá csak akkor válhat, ha a gazdaság mélyszövete átalakul.

A KSH adatai szerint a GDP közel egy százalékkal nőtt. Az elnök szerint mindenképpen számolni lehet a további növekedéssel, de ehhez bővíteni kell a belső fogyasztást, hogy meglegyen a motorja a gazdaságnak.

Ha mindez sikerül, akkor ez az egy százalék körüli gazdasági növekedés egész évre kivetítve is érvényes lesz, később pedig 2-3 százalékos növekedéssel is számolhatunk - hangsúlyozta Parragh László.

Hanganyag: Hlavay Richárd


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Parragh László 1.
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Parragh László 2.
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást