Draskovics: Több jogunk lesz védekezni

Infostart
2009. február 24. 17:55
A rendőrség megerősítését tervezi a kormány az erőszakos cselekmények visszaszorításáért - közölte az igazságügyi és rendészeti miniszter. Draskovics Tibor hangsúlyozta: a jogos, illetve a megelőző védelem lehetőségét is megerősítik, hogy az emberek védekezhessenek a személyüket vagy vagyonukat fenyegető támadások ellen.

A büntetőjogi lépések mellett a rendőrség megerősítését tervezi a kormány az erőszakos cselekmények visszaszorításáért - közölte az igazságügyi és rendészeti miniszter. Draskovics Tibor azután beszélt erről, hogy Bencze József országos rendőrfőkapitánnyal együtt fogadta őt Sólyom László köztársasági elnök.

A miniszter hangsúlyozta: keményen szankcionálják a fegyverrel elkövetett bűncselekményeket, továbbá szigorúbban büntetik a visszaesőként erőszakos cselekményeket elkövetőket is. Szólt arról is, hogy a tervek szerint a Btk. módosításakor a jogos, illetve a megelőző védelem lehetőségét is megerősítik, hogy az emberek védekezhessenek a személyüket vagy vagyonukat fenyegető támadások ellen.

Sólyom László köztársasági elnök fontosnak tartja, hogy a cigányok elleni támadások esetén a közvélemény minél hamarabb megismerhesse a bűncselekmények indítékait - közölte a Köztársasági Elnöki Hivatal. Az államfő megdöbbenését és felháborodását fejezte ki a hétfőn történt tatárszentgyörgyi kettős gyilkosság és gyújtogatás miatt.

Az elnöki hivatal közleménye szerint a miniszter, a főkapitány és a legfőbb ügyész helyettese tájékoztatta a köztársasági elnököt a romák ellen elkövetett hasonló erőszakos bűncselekményekkel kapcsolatos eljárások állásáról. Az államfő a részletes beszámolók alapján reményét fejezte ki, hogy a bűncselekmények elkövetőit minél gyorsabban azonosítják és bíróság elé állítják.

A Fidesz szerint korábbi előterjesztésük elfogadásával elkerülhető lett volna a tatárszentgyörgyi tragédia. Az ellenzéki párt korábban azt javasolta, hogy a visszaeső, erőszakos bűnelkövetőket a rájuk vonatkozó büntetési tétel kétszeresére ítéljék. Ha ez meghaladja a húsz évet, akkor az elkövető ténylegesen életfogytig tartó szabadságvesztést kapjon.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Összefoglaló
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást