Tovább csökken az MSZP támogatottsága

Infostart
2008. december 18. 16:22
Tovább csökkent az MSZP támogatottsága a Századvég-Forsense legújabb közvélemény-kutatásának eredménye szerint - mondta az InfoRádiónak a szervezet ügyvezető igazgatója. Tóth Zsolt hozzátette: a kisebb pártok közül a Jobbik támogatottsága megközelíti a két kisebb parlamenti pártét, az MDF-ét és az SZDSZ-ét.

A Századvég-Forsense közvélemény-kutatása szerint újra emelkedni kezdett a két nagy párt támogatottsága közötti különbség. A Fidesz-szavazók aránya az összes megkérdezett körében ugyan nem változott (továbbra is 24 százalék), viszont az MSZP-é 4 százalékponttal csökkent, 14 százalékra. A két párt közötti különbség ezzel újra 10 százalékpontra emelkedett - mondta az InfoRádiónak a Forsense Piac- és Közvélemény-kutató Intézet ügyvezető igazgatója.

A biztos szavazó pártválasztók csoportjában a Fidesz támogatóinak aránya öt százalékponttal növekedett (57 százalék), ezzel szemben az MSZP-é ugyancsak öt százalékponttal csökkent (32 százalék). Decemberben tehát 10 százalékponttal, 25 százalékpontosra növelte a Fidesz eddig is tetemes előnyét a biztos szavazó pártválasztók körében. Utoljára szeptemberben volt hasonló mértékű különbség a két nagy párt között.

Tóth Zsolt hozzátette: a két kisebb parlamenti párt, a Szabad Demokraták Szövetsége és a Magyar Demokrata Fórum táborának mérete 1-2 százalékpont körül mozog hónapok óta. Decemberben mindkettő támogatottsága a teljes szavazókorú népesség 2 százalékát teszi ki. A parlamenten kívüli pártok közül a Jobbik a legerősebb.

Kéthónapnyi "döntetlen állás" után decemberben valamivel többen látnák szívesebben Orbán Viktort a miniszterelnöki székben, mint Gyurcsány Ferencet.

A válaszadók 45 százaléka mondta, hogy kormányváltást szeretne, 40-ről 30 százalékra csökkent azonban azoknak az aránya, akik szerint nincs szükség erre - magyarázta a szakértő. Hozzátette: a megkérdezettek több mint fele érzi úgy, hogy a környezetében élők szerint kormányt kell váltani.

Az emberek szerint az elmúlt héten nagyon sok volt a rossz és a bizalmatlanságot erősítő hír. Úgy vélték, nem a költségvetés elfogadása volt a legfontosabb esemény: a legtöbben a gazdasági válsághoz vagy annak hatásaihoz, valamint a tüntetésekhez és sztárjkokhoz köthető eseményeket említette - fűzte hozzá Tóth Zsolt.

Hanganyag: Szépvölgyi István


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást