Provokációnak tartja a családjogi törvény tervezetét a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége. Mint Nagy István, a szervezet családjogi szakértője elmondta, az pusztán egyéni érdekek mentén létrejövő gazdasági társaságként kezeli a családot, holott annak éppen az érdekeket félresöprő szeretetközösségnek kellene lennie.
Felhívta rá a figyelmet, hogy a tervezet szerint a házas felek csupán "felügyelik" a gyermek testi, lelki, szellemi fejlődését, holott az kötelességük volna. A KÉSZ kifogásolja az azonos neműek kapcsolatának és a bejegyzett élettársi kapcsolatnak a kodifikálását is, mivel a házasság szerintük egy nő és egy férfi kapcsolata.
Mint Dr. Osztie Zoltán, a KÉSZ elnöke, a Belvárosi Főplébánia-templom plébánosa elmondta, a törvénytervezet elfogadása esetén csak tovább fokozná azt az erkölcsi válságot, ami jellemzi az országot és az egész nyugati liberális kultúrát, valamint megszüntetné az évszázadokon keresztül kialakult erkölcsi rendet. A szervezet elnöke szerint helyre kell állítani a társadalom erkölcsi alapjait, vissza kell térni Jézushoz.
A KÉSZ szerint szakértőkön alapuló kormányra van szükség - ez azonban nem egyenlő a szakértői kormánnyal. Úgy látják, a közjogi tisztségek viselőinek és a képviselőknek visszahívhatónak kell lenniük.
{{keretes_cim}}
A hatezer tagot számláló Keresztény Értelmiségiek Szövetsége az ország egyik legnagyobb keresztény civil szervezete. 1989-ben alapította Dr. Csanád Béla, a Hittudományi Akadémia tanára. Tevékenysége sok területre kiterjed a helyi igényektől függően. Nem csupán hitéleti, kulturális és közéleti feladatokat látnak el, hanem szociálisakat is.
Az inforadio.hu kérdésére az elnök elmondta, a visszahívhatóság mikéntjének kidolgozása nem az ő feladatuk, ha azonban nem volna olyan erkölcsi mélységben a politika, amilyenben van, nem ragaszkodnának ehhez.
A KÉSZ szerint az állami vezetők elhárítják a felelősséget. A szervezet sokkal határozottabb fellépést követel a közjogi méltóságoktól. Dr. Osztie Zoltán hangsúlyozta, szükséges a nemzeti konszenzus helyreállítása. Felhívta rá a figyelmet, hogy ők ugyan a nagypolitikába nem tudnak beleszólni, de 84 helyi csoportjuk és az önkormányzatokban jelen lévő tagjaik, szimpatizánsaik révén sokat tesznek ezért helyi szinten.
A társadalmat ugyanis a KÉSZ szerint kétfelől kell megújítani: felülről - ami Isten áldását, kegyelmét jelenti - és alulról, a kisemberek felől - hiszen az egészséges társadalom velejárója az alulról építkezés.
Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium sajtóosztálya hétfőre ígért választ.
Szerző: Szilvay Gergely