Gyurcsány Ferenc a Vállalkozók Napján rendezett budapesti gazdaságpolitikai fórumon azt mondta: a belső piac élénkítése nem lehetséges az adórendszeren belül, de beruházás-élénkítésre a következő másfél évben kétezer milliárd forintot szán a kormány.
A miniszterelnök egyetért azokkal, akik azt sürgetik, hogy a mainál alacsonyabb jegybanki alapkamat alakuljon ki. Ezzel együtt megjegyezte, a Magyar Nemzeti Bank az elmúlt időszakban a kötelező tartalékráta csökkentésével 300-400 milliárd forint többletlikviditást teremtett a gazdaságban.
A kormányfő szerint az lenne a kívánatos, ha a vállalkozási tevékenység szélesebb és elfogadottabb lenne Magyarországon. Svédországtól az Egyesült Államokig az egyik legmagasabb társadalmi megbecsültséget élvező tevékenység a vállalkozás, önállónak lenni, értéket teremteni, munkát adni másoknak elismert megbecsülést jelent - fejtette ki a kormányfő.
Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter arról beszélt, hogy a takarékszövetkezetekkel, a Magyar Fejlesztési Bank közreműködésével mintegy 100 milliárd forintos forgóeszközhitel-program indul uniós források bevonásával.
Hozzátette: lényegesen könnyebbek lesznek a feltételek az uniós pályázaton elnyert támogatásokhoz képest. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége által szervezett ünnepségen állami és szakmai kitüntetéseket is kiosztottak.
Veres János pénzügyminiszter bejelentette: a jövő évi költségvetésben megtalálták annak a forrását, hogy a Széchenyi Kártyát 2 százalékpontos kamattámogatással lehessen piacra dobni.
A Fidesz helyettes szóvivője szerint Gyurcsány Ferenc az, aki ellehetetleníti a vállalkozásokat, miközben a vállalkozások elfogadottságáról beszél. Cser-Palkovics András reagálásában közölte: Európa kormányai sorra csökkentik az adókat és jelentik be növekedési programjaikat, a Gyurcsány-kormány viszont brutális megszorításokkal teszi egyre nehezebbé a vállalkozások működését.