Az autócserére ugyan kiírták a tendert, de eredményt nem hirdettek. Szakértők szerint az állam vagy beletörődik abba, hogy karácsony után a gyorshajtókat villamossal üldözik a rendőrök, vagy megpróbálja meghosszabbítani a bérleti szerződést.
A Magyar Nemzet arról ír: az egyetemi jelentkezések esetén fizetendő felvételi eljárási díj azonnali eltörlését követeli az oktatási tárcától a Magyarországi Szülők Országos Egyesülete. A tárca évekkel ezelőtt arra hivatkozva kezdte el szedni a díjat, hogy az iskolák fedezni tudják a szóbeli és írásbeli felvételi vizsga költségeit. A kétszintű érettségi 2005-ös bevezetése óta azonban az egyetemek nem rendeznek felvételit, fizetni mégis kell, ráadásul egyre többet.
Az Index.hu arról cikkezik: mennyit ér egy év emberélet. Ha az ember beteg lesz, jó esetben meg tudják gyógyítani és ismét teljes életet élhet. Ennek azonban ára van. Közgazdászok ma már kiszámolják, hogy bizonyos gyógyszerek vagy eljárások esetén mennyibe kerül egy egészséges életév megmentése. Ehhez azonban tudni kell, hogy az egyes életkorokban egyáltalán mit tekintünk egészségesnek. Bárki részt vehet a Budapesti Corvinus Egyetem Egészség-gazdaságtani és Technológiaelemzési Kutatóközpontjának kutatásában, ha kitölti a kérdőívet.
A Napi Gazdaság azt írja, a banki hitelpolitika szigorodása miatt nehezebben, illetve drágábban juthatnak hitelekhez az egyetemi beruházásokban partnerként közreműködő cégek. A több ppp-projektben is érdekelt Semmelweis Egyetemnek már jelezték partnerei, hogy többe kerülhet a beruházás, mint korábban tervezték. A Corvinus Egyetemen is számolnak a fejlesztések lassulásával, ami inkább a gazdasági karokat érintheti kedvezőtlenül. A finanszírozási gondokat nem a tandíjak emelésével próbálják orvosolni, ez a hatályos jogszabályok miatt nem is kínál hatékony megoldást.
A Világgazdaság arról ír, lazulnak a pénzintézetek esetleges támogatásával kapcsolatos feltételek. Az Országgyűlés tegnapi költségvetési ülésén a kabinetet képviselő tisztségviselő támogatandónak nevezett néhány, a bankok jogkörét bővítő és az állam szerepvállalását szűkítő módosító javaslatot. Változna a likviditási hitel kritikus mértékéről szóló rész is. Az indítványokról december 8-án szavaz a parlament.
A Pénzcentrum.hu azt írja: néhány hónappal ezelőtt, amikor a pénzpiaci válság hatásai a reálgazdaságra is kezdtek átterjedni, sokan még abban reménykedtek, hogy a hosszú éveken át rohamléptekkel fejlődő Kína lehet majd a világgazdaság megmentője, mára azonban az ázsiai ország is komoly gondokkal néz szembe. Ez elsősorban a csökkenő exportlehetőségeknek tudható be. Arról, hogy az kínai kormány milyen eszközökkel próbálja elkerülni a recessziót, a pénzcentrum.hu-n olvashatnak.