Egyre több dologról terjed el, hogy fertőzés kapható tőle - írja a Népszabadság. Most éppen a bevásárlókocsik híresültek el mint baktériumhordozók. A The Wall Street Journal minapi számából kiderül, hogy komoly kutatások bizonyítják: az áruházi kulik felületén nagyságrenddel több baktérium található, mint száz nyilvános mosdóban, a vécéülőkétől az öblítőkarig. Magyarországon a kocsikat és a tárolóhelyeket hetente egyszer takarítják és mossák, negyedévente pedig fertőtlenítik. Nem tartja valós veszélyforrásnak a bevásárlókocsikat dr. Szabó Enikő, az élelmiszer-higiéniai hivatal főigazgató-helyettese sem. Egy javaslata azért van: a vásárolt élelmiszerek otthoni elpakolása előtt mossunk kezet.
Ugyancsak a Népszabadságban olvasható: két végén égetjük a gyertyát - így jellemezhető leginkább, miért töltjük mi, magyarok betegesen az idősebb éveinket. Akár tíz évvel is többet betegségben, azaz ennyivel kevesebbet egészségben. Az ok a hazai kutatók szerint döntően az életmód, és csak kisebb részben az egészségügyi ellátás minősége. Skultéty László, a GKI-EKI Egészségügy-kutató Intézet Kft. igazgatója szerint, még ha unalmas is ezt hallani, mégis igaz: a dohányzás, az alkoholfogyasztás, a testmozgás hiánya és a rossz táplálkozási szokások miatt alakulnak ki Magyarországon lényegesen korábban a krónikus betegségek.
Jó esetben is legfeljebb 150-en szereznek majd ápolói képesítést 2010-ben, miközben több mint ezren mennek nyugdíjba - áll a Magyar Nemzetben. A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke szerint ez kritikus helyzetet okoz, és nem enyhíti majd érdemben a munkaerőhiányt, hogy az egészségügyi miniszter tervei szerint akkor már közmunkásokat is foglalkoztatnának a gyógyintézetekben.
Újabb kormányzati luxusberuházásról kötött szerződést a Miniszterelnöki Hivatal, 892 millió forint közpénzt felemésztve - írja ugyancsak a Magyar Nemzet. A lap értesülése szerint az indiai tulajdonú Tata Consultancy Services Ltd. magyarországi fióktelepe nyerte meg a Kormányzati Személyügyi Szolgáltató és Közigazgatási Képzési Központ informatikai rendszerének és kapcsolódó számítástechnikai hátterének megvalósítására kiírt tárgyalásos - azaz nem nyílt - közbeszerzési eljárást. A régóta elhúzódó tendert még Szetey Gábor egykori személyügyi államtitkár időszakában, tavaly írta ki a kancellária, ám a pénzügyi válság begyűrűzése után sem vonta vissza. A Miniszterelnöki Hivatal szerint azért indokolt a beruházás, mert a tárcáknál eltérő nyilvántartás működik, amely állítólag megnehezíti az ügyvitelt és az átjárhatóságot.
A "klasszikus" nyugdíjasoknak 9 milliárd forintjába kerül a 13. havi nyugdíjak limitálása, egy átlagos nyugdíjasnak 6,3 ezer forintról kell majd lemondania a legfrissebb nyugdíjstatisztikai adatok alapján - írja a Napi Gazdaság. A rokkantsági nyugdíjasok többsége semmit nem veszít, mivel havi átlagos ellátásuk 17 ezer forinttal alacsonyabb a 80 ezer forintos küszöbértéknél. A lap értesülése szerint december végéig megszűnik a korengedményes nyugdíjazás körüli bizonytalanság, bár az eddigieknél szigorúbbak lesznek a feltételek. A munkaerőpiaci helyzet miatt a munkaügyi tárca sem találja alkalmasnak az időpontot az ilyen jogosultságok kiiktatására.
A Világgazdaság azt íjra, hogy bár a globális befektetési tevékenység átmeneti lassulására kell számítani, ez nem érzékelhető az ITD Hungarynél: a harmadik negyedévben nyolc kedvező döntés született, és ezek mintegy 260 millió eurós befektetéssel, több mint kétezer munkahelyet teremtenek. A Mercedes is kitart eredeti terve és időbeosztása mellett: a tárgyalások az első körös beszállítókkal már zajlanak, ezek akár 10-12 ezer új munkahelyet is teremthetnek. A Mercedes-beszállítói program december 5-én startol.